Burnt Horizon

Rainbow Six wyrusza na Antypody, by wziąć udział w Operacji Burnt Horizon. Gridlock i Mozzie, eksperci w dziedzinie ochrony, służący w SASR Mobility Platoon, mają zapewnić bezpieczeństwo bezcennemu konwojowi, który przemierza spalone słońcem pustkowia. Nieplanowany postój na odludnej stacji benzynowej kończy się gwałtownym starciem, gdy konwój nieoczekiwanie zostaje ostrzelany. Poznaj nową mapę, na której żar leje się z nieba. Więcej informacji na temat mapy oraz szeregu poprawek wprowadzanych w tym sezonie znajdziesz poniżej, w pełnym opisie aktualizacji.

Zobacz zwiastun
Nowi operatorzy

2 nowych operatorów

Australian flag

Do Operacji Burnt Horizon dołącza dwoje Australijczyków, Gridlock i Mozzie.

Wraz z początkiem sezonu posiadacze Przepustki Sezonowej mogą od razu odblokować tych nowych operatorów i uzyskać do nich siedmiodniowy dostęp na wyłączność. Pozostali użytkownicy będą mogli odblokować tych operatorów za punkty Rozgłosu lub Kredyty R6 po upływie wspomnianych siedmiu dni .

Gridlock badge

GridlockATK

Broń główna:F90

M249

Broń dodatkowa:Super Shorty

SDP 9 mm

Gadżet ładunek wyważający

granat dymny

Szybkość: Niska

Opancerzenie: Ciężkie

“Bierzmy się do roboty, kundle!” - Gridlock
Dowództwo australijskiego Mobility Platoon wchodzącego w skład Special Air Service Regiment (SASR) od razu poznało się na dowódczych zdolnościach Gridlock i jej smykałce do majsterkowania. Wychowana przez ojca, mechanika lotniczego, na farmie, gdzie ciągle trzeba było coś naprawiać, Gridlock odkryła w sobie talent do remontowania silników. Jest osobą zdeterminowaną, która nie lęka się ciężkiej pracy. Jednak to nie wszystkie jej umiejętności. Jest specjalistką w dziedzinie uzbrojenia i ochrony osobistej, a przy tym potrafi dostosowywać się do zmiennych warunków i okoliczności. Dzięki swej wiedzy inżynieryjnej została odznaczona medalem Narodowych Służb Ratowniczych za ocalenie strażaków walczących z pożarami lasów w rejonie Esperance. Gdy robi się gorąco, ona zachowuje spokój i zdrowy rozsądek. To właśnie zdolność logicznego myślenia i cierpliwość sprawiają, że jako jedyna jest w stanie współpracować ze swym australijskim kompanem, Mozzie.

Unikatowa zdolność

Gadżet: Żądła Trax

Służąc w Mobility Platoon, Gridlock opracowała Żądła Trax. To rodzaj kolczatek drogowych, które potrafią nie tylko zatrzymywać pojazdy. Żądła są przenośne, a po rozstawieniu tworzą sześciokątne pole najeżone kolcami. Żądła Trax przylegają do nierównego podłoża znacznie lepiej niż zwykła mata. Po rozstawieniu potrafią się rozsuwać, by pokryć jeszcze większą powierzchnię. Narzędzie to, wykorzystywane wyłącznie przez operatorów ofensywnych, pozwala blokować i zawężać różne rejony mapy i kontrolowanych obszarów. Przy tym spowalnia przeciwników i zadaje obrażenia tym, którzy nieostrożnie na nie nastąpią. Żądła Trax ulegają zniszczeniu w wyniku ostrzału, eksplozji lub wysokiej temperatury.

Mozzie badge

MozzieDEF

Broń główna:P10 RONI

COMMANDO 9

Broń dodatkowa:Super Shorty

SDP 9 mm

Gadżet Drut kolczasty

Komórka nitro

Szybkość: Średnia

Opancerzenie: Średnie

“Niektórzy nazywają mnie szkodnikiem. Ja mam o nich takie samo zdanie!” - Mozzie
Mozzie to zawadiaka i nieustraszony żołnierz Mobility Platoon wchodzącego w skład Australian Special Air Service Regiment (SASR). Specjalizuje się w ochronie i działaniach zwiadowczych, a cechuje go umiejętność jazdy w trudnym terenie i zdolność szybkiego myślenia. Od najmłodszych lat ścigał się na rowerach i budował roboty. Mozzie potrafi ująć wielu ludzi swoim niezaprzeczalnym urokiem. Jest bystry i lubi niekonwencjonalne rozwiązania, a to potrafi budzić zarówno podziw jak i niezadowolenie przełożonych. On i Gridlock od lat się przyjaźnią i stanowią zgrany duet. Ich współpraca przeszła poważną próbę, gdy wspólnie walczyli z pożarami lasów w okolicach Esperance. Mozzie, podobnie jak Gridlock, otrzymał wysokie odznaczenie za uratowanie strażaków biorących udział w tej operacji.

Unikatowa zdolność

GADŻET: Szkodnik

Granatnik Mozzie’go nie ma sobie równych. Wystrzeliwane z niego szkodniki, to czworonożne boty, których można użyć do namierzenia pojedynczego drona lub rozmieścić w przestrzeni powietrznej i w ten sposób powstrzymać inne drony. Po wystrzeleniu szkodniki przyczepiają się do najbliższego wrogiego urządzenia i przesłaniają jego kamery. Następnie rozpoczynają procedurę przejęcia, której celem jest shakowanie drona i przekazanie kontroli nad nim Mozziemu. Działanie to nie wiąże się z żadnym ryzykiem hakowania odwetowego. Będące narzędziem jednorazowego użytku, szkodniki ulegają samozniszczeniu i rozpływają się w powietrzu, gdy ich cel znajdzie się już pod kontrolą Mozzie’go.
Napastnicy są ostrzegani, gdy w pobliżu ich dronów pojawią się szkodniki. Gdy do tego dojdzie, napastnik musi się dobrze zastanowić: zaryzykować utratę drona czy wycofać się i zrezygnować z pozyskania danych wywiadowczych?

Nowa mapa

Nowa mapa: Outback

Witaj w Outback! Ta mapa sypnie ci piaskiem w oczy na cześć wszystkich opuszczonych warsztatów i hoteli stojących wzdłuż zapomnianej autostrady przecinającej australijską pustynię. Za wzór do stworzenia 21 mapy w grze posłużyły uwielbiane przez fanów mapy Oregon i Klub.

Mapa podzielona jest na trzy odrębne sekcje – Garaż, Motel i Restaurację – które dzięki staraniom projektantów nawet z daleka są łatwo rozpoznawalne.

Twórcy mapy powrócili do stylu rozgrywki, który kiedyś tak cieszył graczy. Do każdej sekcji prowadzi tylko jedno wejście, ale eksploratorzy mogą znaleźć inną drogę, niszcząc ściany, a przy tym zawsze można zmienić piętro, by obejść przeciwnika. To mapa średniej wielkości, więc użytkownicy nie muszą przemierzać dużych odległości w celu znalezienia alternatywnej drogi. Jest tu pełno zakamarków oraz ślepych zaułków i jak przystało na mapę w australijskich klimatach, w Outback pełno jest niespodzianek i zdobyczy rodem z Antypodów.

Zbadaj mapę serca czerwonej Australii na naszym serwerze testowym i podziel się swoimi uwagami na R6 Fix.

Zobacz zwiastun
Playlista nowicjusza

Playlista nowicjusza

Newcomer playlist

Zespół Rainbow Six Siege publikuje nową playlistę nowicjusza i wprowadza zmiany w playliście dla zwykłych graczy.

Po pierwsze, publikujemy nową playlistę do gry wieloosobowej dla użytkowników poniżej 50. poziomu, która nosi nazwę playlisty nowicjusza i ma pomóc nowym graczom w opanowaniu podstaw w Rainbow Six Siege. Będą oni grali w trybie Bomba na klasycznych mapach, które najlepiej oddają charakter rozgrywki, czyli Domek górski, Bank i Konsulat. Napastnicy w drodze głosowania wybiorą punkt odradzania drużynowego, zaś miejsca podłożenia bomb po stronie obrońców zostaną automatycznie określone przez grę.

Playlista dla zwykłych graczy będzie teraz stanowiła pomost między playlistą nowicjusza a playlista rankingową. Zachodzą w tym względzie trzy kluczowe zmiany. Po pierwsze, obrońcy będą znali miejsca podłożenia bomb, zanim wybiorą swojego operatora. Po drugie, napastnicy będą teraz sami wybierali położenie swojego punktu odradzania. I po trzecie, faza akcji będzie teraz trwała 3:30, co będzie rozwiązaniem pośrednim dla nowicjuszy i graczy rankingowych.

I na koniec, aby ustabilizować przebieg rozgrywki rankingowej, zwiększyliśmy minimalny wymagany poziom do 30. Ma to zachęcić nowicjuszy do solidnego poznania zasad gry przed rzuceniem się w wir rywalizacji rankingowej.

Elitarny zestaw

Hibana - elitarny zestaw

W ramach tego elitarnego zestawu dzielimy się z wami naukami japońskiej sztuki walki Kyudo. Operatorka Hibana jak nikt inny wie, że jej opanowanie może zająć całe życie. Będąca ucieleśnieniem piękna i precyzji, elitarna Hibana dumnie nosi kimono Onkochishin, a w skład zestawu wchodzą jeszcze: animacja zwycięstwa, karta operatora, skórkę gadżetu dla X-Kairos oraz skórkę dla broni Type-89, SUPERNOVA, P229 oraz BEARING-9. Operatorka będzie też miała Elitarne Chibi Hibany.

Zestaw ten zostanie udostępniony wraz z Operacją Burnt Horizon.

Zobacz animację
Skórki broni

Burnt Horizon - skórki broni

Operacja Burnt Horizon przynosi też szereg motywów nawiązujących do Antypodów. Od tradycyjnych ozdób, aż po piasek, morze i surfing, skórki te ucieleśniają piękno i dzikość Australii.

W tym sezonie skórki broni obejmują łuskowatego, słodkowodnego Crocodylusa, groźne Kły Oceanu i surfingową Deskę z Zatoczki.

Sezonowe skórki broni są udostępniane po rozpoczęciu sezonu i można je kupować przez cały czas jego trwania. Po odblokowaniu, sezonowe skórki broni pozostają w ekwipunku gracza i można nakładać je na wszystkie rodzaje posiadanego uzbrojenia.

Przepustka Sezonowa na Rok 4

Rok 4 Przepustka Sezonowa

Nie kryjąc emocji oddajemy w ręce graczy kolejne treści do Rainbow Six Siege wraz z Przepustką Sezonową na Rok 4. To właśnie wasze nieustające wsparcie dodaje nam sił i zapewnia dalszy żywot grze.

W ramach naszego podziękowania, posiadacze Przepustki Sezonowej na Rok 3, którzy przedłużą ją na kolejny okres, otrzymają dodatkowo 600 Kredytów R6. Pod poniższym linkiem znajdują się szczegółowe informacje na temat wszystkich treści, jakie obejmuje Przepustka Sezonowa na Rok 4 do gry Tom Clancy’s Rainbow Six® Siege.

Zawartość Przepustki na Rok 4
Balans operatorów

Balans operatorów

Ash

 • Usunięto ACOG z R4-C

Lesion

 • Zmniejszono obrażenia od miny Gu z 8 do 4 na piknięcie

Maverick

 • Podniesiono czas przełączania się pomiędzy palnikiem SURI i bronią

Dokkaebi

 • Po 18 sekundach połączenia od Dokkaebi zostają automatycznie odrzucone
 • Jeśli operator przebywa w zasięgu zakłócacza Mute'a, Dokkaebi nie może do niego zadzwonić
 • Jeśli Dokkaebi dzwoni do operatora, wejście w zasięg zakłócacza Mute'a odrzuci połączenie

Capitao

 • Zwiększenie działania efektu obszarowego
 • Zmniejszenie obrażeń na piknięcie z 19 do 12

Clash

 • Usunięto hamulec wylotowy z pistoletu maszynowego
Informacje o aktualizacji
Ulepszenia

Ogólne poprawki i ulepszenia

 • seat

  Balans
  gry

 • seat

  Wygoda
  gracza

 • gear

  Zdrowie
  gry

 • seat

  Zmiany
  w playlistach

Balans gry

Ładunki wyważające
 • Animacja podkładania jest dużo szybsza
 • Obrażenia po stronie atakującego zmniejszone ze 160 do 50
 • Obszar zadawania obrażeń po stronie obrońcy zostaje zwiększony
 • Obszar zadawania zabójczych obrażeń po stronie obrońcy zostaje zmniejszony

Chcieliśmy, aby ładunki wyważające były bezpieczniejsze i wygodniejsze w użyciu dla atakujących.

Spamowanie kucania i wychylania

Udało nam się znaleźć sposób ograniczenia skuteczności spamowania komend kucania i wychylania. W obecnej chwili animacja gracza pozwala mu na natychmiastowe przechylanie się w lewo lub w prawo, jak również przykucanie, bez przechodzenia przez pełną animację tej czynności. W R4S1 opublikujemy poprawkę, która będzie zapobiegać temu exploitowi.

Po publikacji tej poprawki będziemy dalej monitorować sytuację i podejmiemy niezbędne kroki, jeśli wynik jej wprowadzenia nie będzie zadowalający.

Wygoda gracza

Zaawansowane podkładanie

Będziemy testować przełączenie podkładania gadżetów na zaawansowane dla wszystkich graczy. Jesteśmy przekonani, że zaawansowane podkładanie gadżetów to prawidłowy sposób rozgrywki w Rainbow Six Siege, bo daje graczowi więcej kontroli nad jego operatorem, jak również zwiększa płynność jego działania.

Jak zwykle będziemy zbierać wasze opinie podczas sesji serwera testowego, więc dajcie nam znać, co uważacie o tej funkcjonalności!

Zdrowie gry

Obracanie się operatorów z tarczami

Gdy operatorzy z tarczami obracają się w miejscu, występuje niewielkie opóźnienie zanim tarcza i górna część ciała zgrają się z nogami. To powoduje rozbieżności pomiędzy widokiem z pierwszej i trzeciej osoby. Publikujemy zmianę, dzięki której obracanie się w lewo i w prawo będzie płynniejsze, a perspektywy pierwszej i trzeciej osoby nie będą miały między sobą rozbieżności.

Cofanie punktacji MMR

Wraz z premierą R4S1 włączamy funkcję cofania punktacji MMR (Match Making and Rating). Gdy oszust zostanie zbanowany, system usunie wszystkie zdobyte i odda stracone punkty MMR wszystkim graczom za wszystkie mecze, w których w danym sezonie oszust brał udział. System nie będzie dawał więcej punktów MMR niż twoje maksymalne MMR w aktualnym sezonie.

Więcej szczegółów można znaleźć w artykule na temat cofania punktacji MMR, dostępnym w tym miejscu.

Zmiany w playlistach

Lista map w playliście dla początkujących

Newcomer Map Rotation

Lista map w playliście dla trybu rankingowego

Ranked Map Rotation

Lista map w playliście dla trybu swobodnego (mapy z trybu rankingowego plus następujące)

Casual Map Rotation
Informacje o aktualizacji
Poprawki błędów

Najważniejsze poprawki błędów

Rozgrywka

 • Naprawiono – Nie można już podkładać kamery kuloodpornej pod matą wejściową, sprawiając w ten sposób, że mata staje się niewrażliwa na ostrzał.
 • Naprawiono – Kamera kuloodporna nie zostaje zniszczona, jeśli zostanie podłożona pod naelektryzowanym drutem kolczastym.
 • Naprawiono – Odgłosy zniszczenia drona wyraźnie słychać przez podłogi.
 • Naprawiono – Dźwięki otoczenia są głośniejsze niż zamierzano.
 • Naprawiono – Można pominąć animację przełączania się z broni na główny gadżet.
 • Naprawiono – ACOG nałożony na M249 niedokładnie wskazuje miejsce, w które trafią kule.
 • Naprawiono – Spamowanie przycisku kucania prowadzi do sytuacji, w której włączany jest widok z pierwszej osoby, zanim model stanie się widoczny z innego punktu widzenia.
 • Naprawiono – Granaty odłamkowe nie zawsze niszczą barykadę, obok której wybuchają.
 • Naprawiono – Komórka nitro zadaje nieprawidłowe obrażenia, jeśli zostanie podłożona na niektórych obiektach, występujących na wszystkich mapach.

Operatorzy

Operatorzy z tarczami
 • Naprawiono – Animacja przełamania osłony nie pojawia się podczas powtórek, jeśli operator z tarczą pozostaje w ruchu.
 • Naprawiono – Operatorzy z tarczami, którzy przykucają i wychylają się na boki, przenikają przez swoje tarcze i można ich dzięki temu trafić.
 • Naprawiono – Nogi wszystkich operatorów z tarczami przenikają przez tarczę balistyczną, gdy operator zajmuje pozycję leżącą.
 • Naprawiono – Czasami przełamanie osłony zostaje anulowane, jeśli gracz jednocześnie strzela w tarczę i atakuje wręcz.
 • Naprawiono – Nieprawidłowe zachowanie animacji przełamywania osłony, jeśli operator z tarczą wychyla się w bok.
 • Naprawiono – Powtórka po śmierci nie pokazuje pozycji do walki wręcz w przypadku operatorów z tarczami.
Caveira
 • Naprawiono – Obniżona pozycja podczas Cichego chodu nie jest odzwierciedlona w trybie widoku z pierwszej osoby.
 • Naprawiono – Atakujący jest przez kilka sekund niewrażliwy na strzały z Luisona, jeśli Caveira anuluje przesłuchanie i strzeli do tego atakującego.
Nomad
 • Naprawiono – Dźwięk detonacji Powietrznej pięści czasami nie jest odtwarzany prawidłowo.
 • Naprawiono – Brak dźwięku, gdy Powietrzna pięść Nomad staje się aktywna.
Fuze
 • Naprawiono – Ładunek kasetowy eksploduje z opóźnieniem, jeśli został podłożony w miejscu, w którym gracz go nie widzi.
Echo
 • Naprawiono – Atak Yokai zmniejsza liczbę klatek na sekundę, jeśli operator przebywa w pobliżu jego efektu działania.
 • Naprawiono – Po wykonaniu specyficznej sekwencji działań podczas zaawansowanego podkładania kamera dla dronów Yokai przełącza się na domyślną.
Hibana
 • Naprawiono – Rozrzut pocisków z X-KAIROS bywa przypadkowy.
Capitao
 • Naprawiono – Bełty gazowe Capitao mogą przenikać przez Lustro weneckie Miry i zabijać operatorów po drugiej stronie.

Projekty poziomów

Granica
 • Naprawiono – Gdy przebywasz w pobliżu szafek w zbrojowni na pierwszym piętrze, odgłosy wybuchów dobiegające z pomieszczenia ochrony na pierwszym piętrze są przytłumione.
Hereford
 • Naprawiono – Spamowanie przycisku kucania pozwala graczom na przenikanie przez podłogę.
Konsulat
 • Naprawiono – Drony mogą przenikać przez ścianę, dając przewagę atakującym.
Forteca
 • Naprawiono – Gracze mogą się dostać na podwórze, korzystając z zewnętrznego parapetu.
Park rozrywki
 • Naprawiono – Rozbrajacza nie można podnieść, jeśli zostanie upuszczony wewnątrz krzaka pomiędzy tarasem kawiarni i kawiarnią na pierwszym piętrze.

Tryby gry

Widok castera
 • Naprawiono – Wygląd rozmaitych obiektów podczas korzystania z widoku castera.

Doświadczenia użytkownika

 • Naprawiono – Błąd 2-0x0000C004 Session_Not_Found podczas przyjmowania zaproszenia do drużyny.
 • Naprawiono – Gracz otrzymuje informację o prowadzeniu ognia sojuszniczego, jeśli strzeli za pomocą Oka zła do innego Oka zła.
 • Naprawiono – Elitarny Mute - W zestawie elitarnym dla Mute'a (Fizylierzy Królewscy) brakuje SMG-11.
 • Naprawiono – Brak animacji awansu/degradacji na ekranie wyników po zakończeniu meczu rankingowego.
 • Naprawiono – Po zakończeniu meczu rankingowego punkty MMR pojawiają się tak, jakby były dodawane od zera.
Informacje o aktualizacji