Para Bellum

W Operacji Para Bellum dwójka operatorów z G.I.S. pokazuje, na co ich stać w toskańskim słońcu. Drużyna Tęcza wysyła Maestro i Alibi do willi należącej do jednej z najgroźniejszych rodzin przestępczych.

Sezon 2 Roku 3 wnosi powiew świeżości - przed wami nowy gadżet wywiadowczy, rozbudowa mapy Klub, wzmocnienie Echo, mnóstwo poprawek rozgrywki oraz ustawienia Pick & Ban.

Data premiery: czerwiec 2018

Zobacz zwiastun
Nowi operatorzy

2 nowych operatorów

Na potrzeby Operacji Para Bellum Drużyna Tęcza werbuje dwoje spośród najlepszych operatorów G.I.S.: Maestro oraz Alibi.

Nowi operatorzy zostają natychmiast odblokowani w chwili rozpoczęcia sezonu dla posiadaczy Przepustki Sezonowej, którzy mają do nich wyłączny dostęp przez siedem dni. Po upływie tego czasu wszyscy gracze mogą odblokować operatorów za pomocą punktów Rozgłosu lub Kredytów R6.

Broń główna:Mx4 Storm
ACS12

Broń dodatkowa:Pistolet KERATOS .357
Pistolet Bailiff 410

Gadżet:Granat uderzeniowy
Rozkładana tarcza

Szybkość: Wysoka

Opancerzenie: Lekkie

“Zawsze trzymaj swoje karty przy orderach.” -Alibi
Alibi urodziła się w libijskim Trypolisie, skąd wyemigrowała wraz ze swoją rodziną, gdy skończyła trzy lata. Jej ojciec zarządzał niewielką wytwórnią broni i wykorzystał swoje kontakty, aby podpisać kontrakty eksportowe. Dzięki rodzinnemu biznesowi Alibi poznała włoską broń i przeszła odpowiednie szkolenie na strzelnicy. W wieku 18 lat Alibi wystartowała w strzeleckich Mistrzostwach Europy i zdobyła złoto w dwóch dyscyplinach. Po tych zawodach oficer werbunkowy Carabinieri przekonał ją, by wstąpiła do policji.
Wspaniałe zdolności strzeleckie Alibi pozwalały jej szybko awansować. Dziewczyna przez pewien czas służyła w elitarnym oddziale Raggruppamento Operativo Speciale, walcząc z przestępczością zorganizowaną. Koniec końców dosłużyła się miejsca w Gruppo Intervento Speciale (G.I.S.), a po przeprowadzeniu udanej operacji w Afganistanie (mimo tego, że została podczas misji oddzielona od swojego oddziału), wysłano ją pod przykrywką do walki z przestępczością zorganizowaną. Alibi przeniknęła do rodziny Vinciguerra i spędziła w niej kilka lat, aż wreszcie zniszczyła całą organizację od środka.

Unikatowa zdolność

GADŻET: PRISMA
Prisma wyświetla hologram przedstawiający Alibi w neutralnej pozycji. Jeśli strzelisz do hologramu albo go dotkniesz, zostaniesz oznaczony i będziesz pulsować przez kolejnych kilka sekund. Jeśli Prisma zostanie rozstawiona na zewnątrz, atakujący dostaną fałszywy sygnał o obrońcy poza budynkiem. Aby wzmocnić element niespodzianki, Prisma skrywa tożsamość każdego obrońcy, który wyjdzie na zewnątrz. Kule, ciosy i wybuchy uszkadzają Prismę, ale przenikają przez hologram. Uważaj, żeby nie stać zbyt blisko.

MaestroOBR

Obejrzyj zwiastun

Broń główna:ALDA 5.56
ACS12

Broń dodatkowa:Pistolet KERATOS .357
Pistolet Bailiff 410

Gadżet:Drut kolczasty
Rozstawiana tarcza

Szybkość: Niska

Opancerzenie: Ciężkie

“Opowiadałem wam kiedyś, jak skakaliśmy z drzew nocą na kongijskie bagna? Nie? O, to było dobre…” -Maestro
Maestro to najstarsze dziecko z ośmiorga rodzeństwa. Dorastał w Rzymie, ale w wieku 18 lat wstąpił do Akademii Wojskowej w Modenie. Potem dołączył do Carabinieri, gdzie udało mu się zostać zwiadowcą spadochronowym w 1. Regimencie Spadochronowym znanym pod kodową nazwą Toskania. Po kilku udanych akcjach Maestro zakwalifikował się do Gruppo di Intervento Speciale (G.I.S.) i brał udział w łączonych operacjach w Iraku, gdzie dorobił się blizny na twarzy na skutek wybuchu przydrożnej miny-pułapki. Zabrał się wtedy za działalność prywatną, a jego szkolenia szybko zyskały sobie renomę najlepszych obozów dla operatorów, gdzie uczono zaawansowanych technik, używanych przez oddziały poziomu 3 i 2, a także prywatne firmy wojskowe. Toskania koniec końców przekonała Maestro, aby ponownie wstąpił w szeregi oddziału i pomógł w awansowaniu go na poziom 2 w klasyfikacji oddziałów specjalnych. Dzięki temu mógł dołączyć do Tęczy jako przedstawiciel jednostki włoskiej.

Unikatowa zdolność

GADŻET: OKO ZŁA
Maestro korzysta ze zdalnie sterowanej wieżyczki, strzelającej potężnymi wiązkami laserowymi. Gdy wieżyczka zostanie przytwierdzona do podłogi bądź ściany, Maestro może prowadzić zdalny zwiad i pilnować wskazanego punktu dzięki kamerze o pełnym kącie obrotu. Gdy kamera otwiera się, aby wypuścić wiązkę laserową, rdzeń urządzenia jest podatny na uszkodzenia. W każdej innej sytuacji wieżyczka jest niewrażliwa na pociski i uderzenia wręcz. Co więcej, Oko Zła widzi również przez dym.

Nowa mapa

Nowa mapa: Willa

Operacja Para Bellum oznacza premierę naszej dziewiętnastej mapy: oto luksusowa willa w Toskanii. Nie szczędziliśmy trudu, aby stworzyć naszą najbardziej taktyczną mapę w historii. Willa daje masę zróżnicowanych możliwości dzięki szerokim klatkom schodowym, wąskim tunelom oraz tajnym przejściom. Fałszywe poczucie bezpieczeństwa towarzyszy każdemu, kto postawi tu nogę.

Ten teren należy do niebezpiecznej rodziny przestępczej Vinciguerra, znanej z działalności przemytniczej. Ten dom to ich bezpieczna przystań, w której toczą pełne przepychu życie i kolekcjonują cenne dzieła sztuki. Przedstawiamy willę w bardzo konkretnej chwili: Vinciguerra dopiero palili w pośpiechu dokumenty i wywozili swój dobytek, spodziewając się ataku policji. Ale dowiedzieli się o Operacji Para Bellum, więc porzucili wszystko w popłochu. Cenne informacje tylko czekają, żeby je zebrać.

Obejrzyj zwiastun
Zestaw elitarny

Zestaw elitarny Thatchera

Z dumą przyznajemy elitarny zestaw Thatcherowi, naszemu najbardziej udekorowanemu operatorowi. Zestaw Thatchera, inspirowany słynnymi operacjami S.A.S., podkreśla pionierską rolę tej formacji.

Elitarny Thatcher nosi mundur z Operacji Nimrod, dysponuje animacją zwycięstwa Łatwizna, skórką na gadżet Nakrętka, elitarną ozdobą chibi Thatchera oraz skórką na broń Sposób Maggie dla L85A2, M590A1, oraz P226 MK 25.

Zestaw będzie dostępny w chwili premiery Operacji Para Bellum w sekcji uniformów Thatchera.

Skórki na broń

Skórki na broń Para Bellum

W Operacji Para Bellum świętujemy włoskie rękodzieło zbrojne. Nasze sezonowe skórki na broń Carnevale, Renesans, Starożytny marmur oraz SPQR wprowadzą to wyrafinowanie do twojego wyposażenia.

Po odblokowaniu sezonowe skórki na broń można nakładać na wszystkie dostępne bronie aż do końca sezonu.

Rozbudowa mapy

Klub Rozbudowa mapy

Trzy lata po premierze poprosiliśmy naszych twórców poziomów i artystów o ponowne odwiedziny w Klubie i wyniesienie tej mapy na nowe wyżyny. Ochoczo się za to zabrali, uzbrojeni w lata doświadczeń i masę zaawansowanych narzędzi. Ich zadaniem było poprawienie budowy mapy w taki sposób, aby naprawić elementy zmuszające obrońców do ryzykownej gry o niewielką stawkę.

Nasi projektanci w pierwszej kolejności dodali łącznik pomiędzy sypialnią a pokojem z pieniędzmi, aby nieco otworzyć mapę. Obrońcy mogą się teraz przemieszczać pomiędzy pierwszymi piętrami budynków bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Aby lepiej zrównoważyć mapę, zmieniono również miejsca, w których pojawiają się cele. Projektanci dodali schody w garażu, podzielili bar, dodali łazienkę, przez którą można się przekraść, omijając bar, i usunęli część zamknięć włazów na dachu, aby gracze mogli się swobodniej poruszać.

Po drugie projektanci bacznie się przyjrzeli, w jaki sposób społeczność dostosowała się przez lata do budowy mapy w kontekście nowych gadżetów. Kluczowe było sprawdzenie, jak gracze korzystają z mapy, aby upewnić się, czy po zmianach wciąż czuć, że to klub. Nasi projektanci chcieli uhonorować postępy i zaangażowanie graczy. Co więcej, mogli dzięki temu spojrzeć na swoje dzieło z innej strony. Na przykład, gdy artysta odpowiedzialny za wystrój poziomów stworzył nowe schody w piwnicy, projektant poziomów wspomniał, że społeczność nazywa ten obszar „niebieskim pokojem”. Artysta poszedł tym tropem - ozdobił ścianę flagą marynarki wojennej i umieścił niebieskie flary na drodze prowadzącej do klatki schodowej.

Rozbudowa mapy była także idealną okazją dla artystów, którzy mogli wreszcie dopieścić swoją pracę, wykonaną przed trzema laty – taka okazja rzadko się trafia. Przepracowano tekstury, wprowadzono większe zróżnicowanie materiałów, wzmocniono dramatyzm kopuły na dachu, umieszczono nowe światła i nasycono całą mapę obecnością niewidocznych motocyklistów.

To nasza pierwsza rozbudowa mapy, dlatego też chętnie zobaczymy, jak gracie na naszym Serwerze Technicznym i zbierzemy wasze opinie na R6 Fix.

Balans operatorów

Balans operatorów

Szczegółowe wytłumaczenie powodów zmian w balansie można znaleźć w naszym artykule Zapiski autorów: Przed sezonem.

Echo

 • • Od teraz dysponuje 2 dronami Yokai
 • • Maksymalna liczba ładunków drona Yokai zmniejszona z 3 do 2
 • • Czas ładowania kolejnego strzału drona zwiększony do 20 sekund

 

Szybkość operatora

 • • Operatorzy o szybkości 3 są odrobinę wolniejsi
 • • Operatorzy o prędkości 1 są odrobinę szybsi
 • • Niewielkie zwiększenie prędkości poruszania się z wyciągniętą bronią przyboczną
  • - Automatyczna broń przyboczna (SMG-11, SMG-12, itd.) jest wyłączona z tej zasady
Ulepszenia

Ogólne poprawki i ulepszenia

 • game balancing icon

  Balans
  gry

 • player comfort icon

  Wygoda
  graczy

 • game health

  Kondycja
  gry

 • playlist changes icon

  Zmiany
  w playlistach

Balans gry

Pick and Ban

Zapowiedziana podczas Six Invitational funkcja Pick and Pan zrewolucjonizuje proces wybierania operatorów w naszej grze. Wraz z początkiem Sezonu 2 Roku 3 uruchamiamy Pick and Ban jako opcję podczas własnych gier użytkowników i pokażemy ją w bardziej dokładny sposób podczas nadchodzącego sezonu Pro League.