[2018-01-10] 4

Operacja White noise – Uzupełnienia w połowie sezonu

10-01-2018 09:00

4.2 INFORMACJE O AKTUALIZACJI


ZMIANY BALANSU


Pistolet maszynowy Eli będzie miał zmniejszony magazynek

Postanowiliśmy zmniejszyć pojemność magazynka jej PM-a z 50 do 40 pocisków.

Uwagi projektanta gry: Ela góruje nad konkurencją. Gracze wybierają ją niemal w każdej rundzie i mają ku temu dobre powody. Wszystkie dane, które zebraliśmy na temat Eli (współczynnik zwycięstw, współczynnik zabójstw/śmierci i zabójstwa na rundę) wskazują, że należy ją osłabić. Odkryliśmy, że stoi za tym przede wszystkim jej pistolet maszynowy, jak również (w drugiej kolejności) jej miny ogłuszające.

Odrzut jej PM-a już został delikatnie zwiększony wraz z R2S3.2, ale ta zmiana nie pociągnęła za sobą aż tak dużych skutków, jak oczekiwaliśmy.

Póki co staramy się ją zbalansować, jednocześnie zachowując wyjątkowość jej PM-a, dzięki któremu może walczyć z kilkoma przeciwnikami naraz lepiej niż pozostali obrońcy. Jeśli ta zmiana to za mało, rozważymy inne sposoby osłabienia tej broni.

Poza zmniejszeniem pojemności magazynka osłabimy również ogólną siłę wszystkich efektów ogłuszenia.

Redukcja efektów ogłuszenia

Od aktualizacji R2S4.2 ogłuszenie nie będzie już uniemożliwiało biegu sprintem. Wciąż zmniejszać będzie prędkość poruszania się i obracania, ale ogłuszone cele będą dochodzić do siebie znacznie szybciej (4 sekundy zamiast 7 sekund). Efekty wizualne i dźwiękowe będą nadal trwać w sumie 7 sekund.

Uwagi projektanta gry: Ta zmiana wpłynie zarówno na Elę, jak i Zofię. Uważamy, że dotknie głównie Eli, ponieważ Zofia może zwiększać swoją wydajność również dzięki granatom uderzeniowym.

W porównaniu do pozostałych gadżetów o podobnej naturze działania efekt ogłuszenia przerasta je pod niemal każdym względem: znacząco wpływa na prędkość poruszania się, potężnie zmniejsza prędkość obracania się, a dodatkowo ogranicza wzrok i słuch postaci kierowanej przez gracza.

Osłabienie R4-C Ash

Zmniejszyliśmy obrażenia zadawane przez R4-C do 39 (z 41)).


Weapon Damage R4C V2

Uwagi projektanta gry: Ash wciąż jest wybierana częściej niż pozostali atakujący. Porównaliśmy jej najpopularniejszą broń (R4-C) z innymi karabinkami szturmowymi i uznaliśmy, że w związku z bardzo wysoką szybkostrzelnością R4-C (860), zadawane przez tę broń obrażenia są nieco zbyt wysokie.

*Wiemy o występowaniu problemu, w wyniku którego w menu niepoprawnie wyświetlane są obrażenia zadawane przez broń z założonym tłumikiem. Wartości w grze zgadzają się z powyższą tabelą.

Wzmocnienie Para-308 Capitao

Zwiększyliśmy bazowe obrażenia Para-308 do 48 (z 43). Delikatnie zmniejszyliśmy również intensywność losowych elementów odrzutu tej broni.


Weapon Damage Para V2

Uwagi projektanta gry: Capitao obecnie nie jest wystarczająco atrakcyjną postacią. Jego gadżet cierpi z kilku powodów, które wymagają długofalowych rozwiązań, ale w międzyczasie jasne jest również, że jego podstawowy karabinek szturmowy jest zbyt słaby.

* Wiemy o występowaniu problemu, w wyniku którego w menu niepoprawnie wyświetlane są obrażenia zadawane przez broń z założonym tłumikiem. Wartości w grze zgadzają się z powyższą tabelą.

Amunicja do elektrycznego drona Twitch

Zmniejszyliśmy maksymalną ilość amunicji każdego z dronów elektrycznych do 5 (z 15).

Uwagi projektanta gry: Twitch jest obecnie zbyt silna z kilku potencjalnych powodów. Jednym z nich jest to, że jej drony mogą potencjalnie zakłócać zbyt wysoką liczbę urządzeń elektronicznych drużyny broniącej. Sądzimy, że ta zmiana zmusi graczy do bardziej przemyślanych decyzji odnośnie strzelania lub oszczędzania amunicji oraz kolejności niszczenia gadżetów obrońców.

Drut kolczasty Bandita

Bandit będzie miał teraz dwie szpule drutu kolczastego (zmniejszenie z 3 sztuk).

Uwagi projektanta gry: Mimo że Ela przyćmiła nieco Bandita, gracze wciąż zbyt często go wybierają. Zmniejszenie liczby szpul drutu kolczastego powinno go zbliżyć pod względem wydajności do pozostałych obrońców.

Czas uzupełniania min Gu Lesiona

Zmniejszyliśmy czas uzupełniania min Gu Lesiona do 30 sekund (z 35 sekund).

Uwagi projektanta gry: Lesion jest teraz w miarę w porządku, ale przydałoby mu się delikatne wzmocnienie. Zmniejszając czas uzupełniania jego min zachęcamy graczy do charakterystycznego dla tego operatora stylu gry, opierającego się na jak najdłuższym pozostawaniu przy życiu w celu zwiększenia siły jego gadżetu obronnego.


POZOSTAŁE ULEPSZENIA


Filtrowanie tymczasowe

System T-AA został w pełni zaimplementowany. W związku z tym w menu opcji pojawiły się paski służące do zmiany skalowania rozdzielczości oraz współczynnika ostrości.

Dzięki skalowaniu renderingu będziecie mogli dostosowywać proporcje pomiędzy rozdzielczością renderowania i rozdzielczością wyświetlania, co umożliwi utrzymywanie docelowej prędkości działania gry. Na przykład:

Table

Więcej szczegółów o filtrowaniu tymczasowym oraz antyaliasingu można znaleźć tutaj.

Zmiany w interfejsie - bomby

Zmieniliśmy znaczniki tych graczy, którzy używają rozbrajacza. Gdy kolega z drużyny wchodzi w interakcję z rozbrajaczem, na tym graczu pojawia się nowa, animowana ikona. Jeśli twój kolega z drużyny jest w trakcie wyłączania rozbrajacza, również zauważysz nową, animowaną ikonę. Powinna ona ułatwić rozpoznawanie, który kolega z drużyny w danej chwili wchodzi w interakcję z rozbrajaczem.

Dodatkowo, gdy kolega z drużyny podłoży rozbrajacz, czas trwania rundy zastępowany jest przez postęp działania rozbrajacza.

To pierwsze kroki, które podejmujemy, aby ulepszyć tryb rozgrywki Bomba. Więcej informacji o naszych kolejnych działaniach pod tym kątem ogłosimy podczas Six Invitational!

Ulepszenia kamery castera

Będziemy wprowadzać szereg zmian w sposobie działania kamery castera. Dzięki tym usprawnieniom przyjemniej będzie oglądać grę z kamery widza, a dodatkowo widzowie dostaną więcej informacji w bardziej strawnej formie.

Oto obrazek z nowym interfejsem:

CasterCamera


POPRAWKI BŁĘDÓW


Rozgrywka

NAPRAWIONO – Exploit związany z rozkładanymi tarczami, trzymanymi przed operatorem.

NAPRAWIONO – Atakujący operatorzy mogą być wyświetlani jako dwuwymiarowa tekstura, gdy zbliżają się do zniszczonej ściany, prowadząc zakładnika.

NAPRAWIONO – Bronie niektórych operatorów emitują niezwykle jasny dym, który może ograniczać pole widzenia graczy.

NAPRAWIONO – Zofia umiera, jeśli podnosi się podczas meczu, w którym ustawiono handicap na 75 lub mniej punktów obrażeń.

Tryb gry

Terrohunt

NAPRAWIONO – Wysadzacze nie zawsze pojawiają się w trybie Terrohunt Klasyczny na mapie Wieża.

NAPRAWIONO – Trzej ostatni wrogowie fali zacinają się za odwróconym stołem w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze.

Kamera widza

NAPRAWIONO – Przełączenie się na Dokkaebi w trybie wsparcia w chwili trwania animacji gadżetu sprawia, że ekran jej gadżetu jest pusty.

Operatorzy

Dokkaebi

NAPRAWIONO – Jeśli Dokkaebi zostanie powalona podczas hakowania systemu kamer, operatorka traci swoją funkcjonalność, a dodatkowo pojawia się uszkodzona animacja.

NAPRAWIONO – Gdy Dokkaebi nie ma bomby logicznej i stara się ją uruchomić, na ekranie nie pojawia się żadne ostrzeżenie.

NAPRAWIONO – Podczas celowania przez przyrządy nie trzeba trzymać odpowiedniego przycisku, aby użyć bomby logicznej.

Echo

NAPRAWIONO – Na nierównym terenie i rumowiskach Yokai utyka i ma ograniczony zasięg obracania kamery.

NAPRAWIONO – Drony (w tym Yokai) mają problemy z płynnym zakręcaniem podczas poruszania się po niektórych powierzchniach, które daje się zniszczyć.

NAPRAWIONO – Dron Yokai gubi sygnał w wielu miejscach na mapie Wieża.

NAPRAWIONO – Dron Echo może się przykleić do zbiornika pod lustrem weneckim Miry.

Zofia

NAPRAWIONO –LMG-E Zofii powinien mieć 150 pocisków, a nie 151.

NAPRAWIONO – Gracze mogą przedłużyć czas wykrwawiania poprzez spamowanie zdolności podniesienia.

Ying

NAPRAWIONO – Candela Ying nie przenika przez rampy drugiego piętra wieży na mapie Oregon.

Projekty poziomów

Domek górski

NAPRAWIONO – Gracze mogą się położyć pomiędzy przedmiotami w pokoju myśliwskim na parterze, a następnie zostać wepchnięci w ścianę albo wypchnięci na zewnątrz do lokacji Ognisko - Las.

NAPRAWIONO – Komórki nitro nie zadają obrażeń, jeśli zostaną zdetonowane na roślinach w salonie na parterze.

NAPRAWIONO – Obrońcy zajmujący pozycję leżącą w jednym z kątów jadalni na parterze nie zajmują celu.

Bank

NAPRAWIONO – Kule przenikają przez biurko w pokoju ochrony.

Klub

NAPRAWIONO – Gracz może utknąć w ścianie, jeśli użyje funkcji przeskoczenia na skrzynkach z piwem.

Konsulat

NAPRAWIONO – Panele pancerne Castle’a założone na podwójne drzwi nie pokrywają całej framugi.

Wieża

NAPRAWIONO – Gracze mogą w pewnym miejscu wykonać przeskok, aby dostać się na ramę okna.

NAPRAWIONO – Na bocznych ścianach wieży znajdują się lampy, które mogą zakłócić trajektorię opuszczania się na linie operatorów atakujących.

Kanał

NAPRAWIONO – Ze względu na brakującą teksturę gracze mogą wykorzystywać exploit za pomocą drona i zabijać przeciwników.

Wybrzeże

NAPRAWIONO – atakujący mogą podłożyć rozbrajacz z zewnątrz (w okolicach głównego wejścia).

Park rozrywki

NAPRAWIONO – Atakujący mogą umieścić drona wewnątrz zabarykadowanego okna sklepu ze słodyczami.

NAPRAWIONO – Brakuje informacji o możliwości wykonania przeskoku na dachu budynku.

Interfejs użytkownika

NAPRAWIONO – Podczas strzelania z niektórych broni pojawia się zbyt dużo dymu.

NAPRAWIONO – Po instalacji najnowszych sterowników AMD gra zawiesza się w chwili odpalenia materiałów wybuchowych.

NAPRAWIONO – Jeśli na początku powtórki pojawiły się efekty ogłuszenia i fali dźwiękowej, zostają nałożone na pozostałe powtórki.

Zalecane

Killimaze_Header

Creative Spotlight #10: Killimaze

W naszej serii Creative Spotlight prezentujemy wam najbardziej kreatywnych i utalentowanych członków naszej społeczności, odkrywając przed wami niektóre z tajników ich codziennego życia!

03-01-202012:00 PM

Zobacz więcej

[2019-11-19] Universe Ela elite header

Ela 'Huk Sztuki': Tożsamość

Czym jest dla ciebie tożsamość?

12-12-201912:00 PM

Zobacz więcej