PatchHeader

Uaktualnienie gry 2.1.1

10-07-2017 12:00

Zgodnie z tym, co wcześniej ogłosiliśmy, podczas Operacji Health planowaliśmy opublikowanie dwóch większych uaktualnień, 2.1 oraz 2.2. Podczas prac nad ulepszaniem gry zdaliśmy sobie sprawę, że publikacja mniejszego uaktualnienia pomiędzy tymi dwoma pozwoli nam na przesunięcie dodatkowych zasobów do prac, które chcemy ukończyć przed zamknięciem Operacji Health. Dlatego też 11 lipca publikujemy uaktualnienie gry 2.1.1 na wszystkich platformach.

Podczas tego uaktualnienia skupiamy się na publikacji kilku poprawek dotyczących rozgrywki, jak również pakietów Alfa.

Prosimy pamiętać, że pakiety Alfa nie będą dostępne natychmiast po publikacji uaktualnienia 2.1.1.

Pakiety Alfa

Pakiety Alfa zaprojektowano w taki sposób, aby dawać wam darmowe element ozdobne za samo granie! Pakiety Alfa będą publikowane stopniowo i wprowadzą losowy system nagród, w którym znajdzie się wiele uprzednio opublikowanych przedmiotów ozdobnych (chociażby malowania Czarny Lód), jak również wyjątkowe przedmioty poziomu legendarnego, które pojawią się wyłącznie w pakietach Alfa.

Pakiety Alfa będą włączane stopniowo na poszczególnych platformach, chcemy zagwarantować wam możliwie najstabilniejszą premierę. Rozumiemy, że dla niektórych graczy może być to frustrujące, ale najważniejsze dla nas jest to, aby nie pogorszyć sposobu działania gry.

W chwili uruchomienia pakietów Alfa na twojej platformie otrzymasz w prezencie jeden darmowy pakiet.

W przyszłym tygodniu opublikujemy wpis na blogu/FAQ z większą ilością informacji dotyczących pakietów Alfa - zaglądajcie więc na naszą stronę!

Hibana

Zgodnie ze szczegółami opublikowanymi podczas ogłoszenia Operacji Health, poświęciliśmy część czasu na przemodelowanie sposobu działania unikatowego gadżetu Hibany, wyrzutni X-KAIROS, w celu wyeliminowania najpoważniejszych błędów z nią związanych. Cieszymy się, że udało nam się wprowadzić liczne ulepszenia. We wpisie poniżej dzielimy się z wami kilkoma kolejnymi informacjami o procesie naprawiania wszystkich błędów związanych z Hibaną.


Pociski X-KAIROS czasami nie wybuchają.


Opublikujemy poprawkę związaną z problemem, w wyniku którego drugi zestaw ładunków X-KAIROS Hibany nie wybucha, jeśli zostanie szybko aktywowany po pierwszym zestawie.

Gdy ten błąd występował, pociski X-KAIROS zapalały się jak zwykle, tak jakby miały zaraz wybuchnąć, ale po kilku sekundach animacja kończyła się, a pociski wciąż pozostawały przyklejone do swoich powierzchni.

Musicie pamiętać, że mogą występować również inne sytuacje, w których ładunki X-KAIROS nie wybuchają. Będziemy dalej przyglądać się tym problemom w miarę ich występowania.


Pociski X-KAIROS są nieprawidłowo wyświetlane, jeśli zostaną wystrzelone pomiędzy dwie wzmocnione ściany.


Jeśli wycelujesz wyrzutnię X-KAIROS pomiędzy dwie wzmocnione ściany, zobaczysz zmianę kształtu. Jeśli w tej chwili strzelisz, pociski pojawią się zdecydowanie zbyt blisko siebie, co prowadzi do problemów ze zniszczeniem wzmocnionej ściany. Ten błąd uchwycony został na poniższym zrzucie ekranowym.


Pellets


Poprawiliśmy sposób rozprzestrzeniania się pocisków przy połączonych wzmocnionych ścianach, dzięki czemu teraz mają prawidłowy rozrzut!


Możliwość detonacji pocisków X-KAIROS w locie.


Istnieje sposób odpalenia początkowego zestawu ładunków i jednoczesnego wystrzelenia kolejnego. W takim wypadku drugi zestaw ładunków wybucha w powietrzu, równocześnie z pierwszym. Wprowadziliśmy opóźnienie, dzięki czemu gracze nie będą mogli wykorzystywać tego błędu, a zestawy ładunków będzie trzeba teraz detonować osobno.

Nie wpłynie to na graczy, którzy wystrzeliwują dwa zestawy ładunków i chcą zdetonować oba zestawy równocześnie.


Efekty wizualne pozostające po wybuchu


W niektórych wypadkach pociski X-KAIROS zostają na ścianie po odpaleniu. Ten błąd zostanie poprawiony w uaktualnieniu 2.1.1, wszystkie ładunki zostaną poprawnie zniszczone po detonacji.


Prosimy pamiętać, że proces ponownego kodowania gadżetu Hibany wciąż trwa, a opisane poprawki, które wprowadzamy do gry, nie oznaczają jeszcze końca prac nad rozwiązaniem tego problemu. Aby dowiedzieć się więcej o wszystkich poprawkach dotyczących Hibany, przeczytaj ten szczegółowy wpis na blogu.

Uaktualnienie – zabijanie w punkcie odrodzenia na mapie Kanal

W uaktualnieniu 2.1 wprowadziliśmy kilka poprawek miejsc odrodzenia, dzięki którym obrońcy mieli czyste pole widzenia i mogli zabijać drużynę atakujących na samym początku rundy. Jedną z map, na której wprowadziliśmy takie zmiany, jest Kanał. Wzięliśmy jednak pod uwagę komentarze członków społeczności i postanowiliśmy wprowadzić zmianę sposobu generowania punktu odrodzenia.

W wyniku tej zmiany ponownie otworzyliśmy okno na Kanał, dzięki czemu obrońcy w centrum kontroli będą mieli więcej możliwości działania.

Na poniższym zrzucie ekranu pokazujemy wizualizację wprowadzanej zmiany.

NewCover

KanalSpawn

Bar - Wybrzeże

Niektóre ściany w Blue Bar na mapie Wybrzeże nie reagują prawidłowo na zniszczenia. Z tego powodu przebudowaliśmy ściany, których dotyczył ten błąd.

Najnowsze informacje

[2017-12-12] Year 3 Pass - Header

Przepustka na Rok 3 już dostępna!

Rozwiń i wzbogać swoją przygodę z Rainbow Six dzięki Przepustce na Rok 3.

12-12-201706:10 PM

Zobacz więcej

[2017-11-02] White Noise - THUMB

FAQ - TST

Przed publikacją dużych uaktualnień w Blood Orchid rozpoczęliśmy testowanie ich na TST. Póki co planujemy kontynuować ten proces dla kolejnych uaktualnień.

20-11-201712:00 PM

Zobacz więcej

[2017-11-02] White Noise - THUMB

Podsumowanie panelu dotyczącego Roku 3

Ubisoft ogłasza zawartość i wsparcie w trzecim roku Tom Clancy’s Rainbow Six Siege.

20-11-201712:00 PM

Zobacz więcej

[2017-11-17] (Pro League) Rainbow Six Siege Invitational 2018

Kwalifikacje do turnieju Six Invitational ruszają 6 grudnia

Gracze Rainbow Six: Siege powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach datę 6 grudnia, ponieważ tego dnia zaczynają się kwalifikacje do turnieju Six Invitational!

17-11-201701:00 PM

Zobacz więcej

[2017-11-16] Vigil - THUMB

NOWY OPERATOR: VIGIL

Operacja White Noise wprowadza dwójkę nowych operatorów pochodzących z Republiki Korei, członków słynnego 707. Batalionu Specjalnego.

17-11-201712:00 PM

Zobacz więcej

ProLeagueMapSeason3

PRO LEAGUE RAINBOW SIX STAJE SIĘ WYDARZENIEM GLOBALNYM PODCZAS FINAŁÓW SEZONU 3 W SÃO PAULO

Pro League Rainbow Six staje się wydarzeniem globalnym podczas finałów Sezonu 3 w São Paulo

14-11-201712:00 PM

Zobacz więcej

[2017-11-12] Dokkaebi - THUMB

NOWY OPERATOR: DOKKAEBI

Operacja White Noise wprowadza dwójkę nowych operatorów pochodzących z Republiki Korei, członków słynnego 707. Batalionu Specjalnego.

13-11-201712:00 PM

Zobacz więcej

[2017-11-09] Level Design - THUMB

Blog twórców gry: Projektowanie poziomów – Kafe

Chcemy nieco przybliżyć wam trudności, z jakimi musimy się mierzyć w trakcie tworzenia map

09-11-201712:00 PM

Zobacz więcej

[2017-11-07] Map Tower - THUMB

CAŁKIEM NOWA MAPA: WIEŻOWIEC MOK MYEOK W OPERACJI WHITE NOISE

Desant na Mok Myeok, olbrzymią wieżę telewizyjno-obserwacyjną w Seulu (Korea Południowa).

08-11-201712:00 PM

Zobacz więcej

[2017-11-02] White Noise - THUMB

POCZĄTEK SEZONU 4 ROKU 2 I SPOJRZENIE W PRZYSZŁOŚĆ

Czas na Sezon 4 Roku 2 – rozpoczynamy od Operacji White Noise, której akcja toczy się w Korei Południowej.

02-11-201712:00 PM

Zobacz więcej