Map Rotate Header

Zmiany dot. map w Sezonie 3

24-08-2017 12:00

Wprowadzamy obecnie kilka dużych zmian w swobodnych i rankingowych playlistach na Sezon 3. Teraz zestaw map dostępnych w rankingowym trybie gry będzie taki sam jak w rywalizacji ligi zawodowej. Pracujemy też nad zmianami, które poprawią wrażenia z gry w trybie swobodnym.

Mapy playlisty trybu rankingowego

Aby pozwolić naszym graczom na rozwijanie umiejętności w warunkach możliwie najpoważniejszej rywalizacji, zmniejszamy ogólną liczbę map dostępnych w trybie rankingowym. W zestawie playlisty rankingowej na Sezon 3 znajdą się następujące mapy:

 RankedPlaylist

Od początku tego sezonu playlista trybu rankingowego będzie zawierała tych samych dziewięć map, które wybraliśmy do ligi zawodowej. Co więcej, wraz z resetem rankingu wprowadzimy nowe playlisty trybów rankingowego oraz ligi zawodowej ESL– a wszystko to już na starcie sezonu. Playlista rankingowa oraz playlista ESL będą aktualizowane w każdym sezonie, co zapewni zróżnicowany wachlarz dostępnych map.

Oprócz tego mapy dodawane w nowym sezonie będą wyłączone z playlist trybu rankingowego i ligi zawodowej. Dzięki temu gracze zyskają czas na zbadanie nowych map i zapoznanie się z nimi w trybie swobodnym oraz w ramach gier użytkownika, co z kolei pozwoli nam usunąć wszystkie usterki i niedociągnięcia przed włączeniem danej mapy do katalogu rozgrywek.

Nowa playlista map trybu swobodnego

W Sezonie 3 ograniczymy playlistę trybu swobodnego do piętnastu map. Zmniejszając ogólną liczbę map dostępnych w tym trybie, ułatwimy nowym graczom proces uczenia się map oferowanych przez Rainbow Six. Opracowaliśmy rosnącą krzywą planu nauki, któremu nowi gracze muszą sprostać w zakresie znajomości map. To jest jedna z metod, jakimi zamierzamy go realizować.

CasualPlaylist

Dodatkowo niektóre z usuniętych map zostaną zmodyfikowane przez nasz zespół projektujący poziomy. Podkreślamy, że nie wszystkie mapy usunięte z playlisty trybu swobodnego zostaną poddane takiemu przeprojektowaniu, ale część z nich czeka to w najbliższych latach.

Szybko zbliżamy się do limitu rozmiaru danych, co zmusza nas do zmodyfikowania sposobów przechowywania naszych map. Obecnie planujemy w niedalekiej przyszłości całkowicie usunąć mapy z gry (ale jeszcze nie w trakcie Sezonu 3).

Oto mapy, które będą dostępne w trybie swobodnym w ramach Sezonu 3:

I choć niektóre mapy nie będą już dostępne w trybie rankingowym i swobodnym, to póki co ze wszystkich można korzystać w ramach gry użytkownika.

Ustawienia map

Po przyjrzeniu się mechanice systemu ustawień map, postanowiliśmy wyłączyć go dla wszystkich rozgrywek wieloosobowych PvP (zachowamy go w trybie Terrohunt, abyście wspólnie z członkami swoich drużyn mogli wybierać określone mapy). Nie wiemy jeszcze, kiedy ta funkcja mogłaby powrócić do rozgrywek PvP i aktualnie sprawdzamy inne rozwiązania, które naszym zdaniem powinny poprawić wrażenia z gry.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani zmianami, jakie nastąpią w rankingowym oraz swobodnym trybie rozgrywki i chętnie dowiemy się, co o nich sądzicie! Zapraszamy do dyskusji w serwisach Twitter, Reddit, Facebook, a także na forach!

Najnowsze informacje

Map Rotate Thumb

Zmiany dot. map w Sezonie 3

Nadchodzi szereg poprawek oraz zmian w systemach wyboru i katalogach map.

24-08-201712:00 PM

Zobacz więcej

R6-FreeWk-News-Thumbnail-EMEA

Darmowy weekend na PC, PlayStation 4 i Xbox One!

Czekasz na okazję, by ruszyć do szturmu w gronie znajomych? Możecie grać przez cały weekend, od 24 do 27 sierpnia!

22-08-201706:27 PM

Zobacz więcej

Lesion Thumb

Operacja Blood Orchid – Operator: Lesion (雷)

„Rób to, co robisz najlepiej. Jeśli masz szczęście, nie będziesz kulą u nogi”.

21-08-201712:00 PM

Zobacz więcej

Ying Thumb

Operacja Blood Orchid – Operator: Ying (螢)

„Uderzenie wychodzi prosto od serca i nigdy nie chybia.”

18-08-201712:00 PM

Zobacz więcej

MapThumb

Operacja Blood Orchid – nowa mapa – Park Rozrywki

Witaj w opuszczonym parku rozrywki, leżącym na wybrzeżu Hong Kongu – czas na Sezon Trzeci R2 w Rainbow Six Siege.

16-08-201712:00 PM

Zobacz więcej

SneakPeekThumb

Początek Sezonu 3 Roku 2 oraz spojrzenie w przyszłość

Czas oficjalnie rozpocząć nasz nowy sezon, którego akcja toczy się w Hong Kongu!

14-08-201712:00 PM

Zobacz więcej

Y2PLThumb

Poznaj drużyny, które zmierzą się w finałach R6PL na targach Gamescom.

Wreszcie wiemy, kto weźmie udział w finałach drugiego sezonu Rainbow Six Pro League!

11-08-201712:00 PM

Zobacz więcej

222Thumb

Operacja Health – Aktualizacja 2.2.2 – Informacje o uaktualnieniu

Pełne informacje o uaktualnieniu 2.2.2, w tym mnóstwo ulepszeń zarówno krótko-, jak i długoterminowych.

08-08-201712:00 PM

Zobacz więcej

Data Cleanup - Patch Size Thumb

Uporządkowanie danych – rozmiar aktualizacji na Sezon 3 i pakiet tekstur HD na PC

Oto trzeci i ostatni wpis dotyczący uporządkowania danych, nieustannie kontynuowanego zadania, mającego na celu zbudowanie długofalowego wsparcia dla Rainbow Six Siege.

04-08-201709:00 AM

Zobacz więcej

Y2PLThumb

Weź udział w nadchodzących otwartych kwalifikacjach do Challenger League!

Challenger League to jedyny sposób na zakwalifikowanie się do najważniejszych zawodów w Rainbow Six: Siege. Już za kilka tygodni będziesz mógł rozpocząć swoją drogę do Rainbow Six Pro League!

02-08-201712:00 PM

Zobacz więcej