[2018-05-08] Observation Tools - Header

Blog twórców – Zmiany w narzędziach obserwacji oraz kamera kuloodporna.

17-05-2018 12:00

Na serwerze testowym w Operacji Para Bellum wprowadzamy dwie nowe funkcje. Ulepszamy interfejs użytkownika (UI) dla systemu narzędzia obserwacji i dodajemy dodatkowy gadżet dla obrońców, kamerę kuloodporną.


Zmiany w działaniu narzędzi obserwacji

Obecnie gracze muszą wykonać szereg czynności, aby skorzystać z drona lub kamery, przez które chcą patrzeć - szczególnie, jeśli przełączają się pomiędzy dwoma aktywnymi narzędziami obserwacji (np. jeśli Twitch chce przechodzić między pilotowaniem pierwszego i drugiego drona). Naszym głównym celem jest uproszczenie przechodzenia do urządzeń, zapewnienie większej wygody oraz uporządkowanie interfejsu.

Na tym obrazie widać wczesny zrzut ekranu nowego interfejsu użytkownika, który będziemy implementować. Jak widać, w lewym dolnym rogu, zastąpiliśmy czarne kropki reprezentujące narzędzia obserwacyjne rzeczywistymi ikonkami dostępnych narzędzi.Jedną z głównych zalet tej zmiany jest możliwość obserwacji przez drony kolegów z drużyny podczas fazy przygotowania, przy jednoczesnym zachowaniu drona. Znacznie łatwiej będzie także przewinąć listę dostępnych kamer i/lub dronów. Co więcej, pozwoli to nam w przyszłości na większą swobodę we wprowadzaniu operatorów z rozbudowanymi zestawami narzędzi do gromadzenia danych wywiadowczych.

Zmiany w działaniu narzędzi obserwacji wchodzą w życie razem z pojawieniem się nowego dodatku w arsenale wywiadowczym obrońców: kamerą kuloodporną.


Nowy dodatkowy gadżet dla obrońców: kamera kuloodporna

Kuloodporna kamera to dodatkowy gadżet, który trafi do sześciu obrońców. Nowe urządzenie da im więcej możliwości utrzymania celu i przeciwdziałania niektórym strategiom ofensywnym.

Kuloodporna kamera jest odporna na uszkodzenia z przodu, ale z boku może zostać trafiona i zniszczona. Skuteczne przeciwko niej mogą być np. granaty EMP Thatchera czy dron elektryczny Twitch. Kamera może skanować wrogów i widzieć przez dym. Nie może zostać rzucona, lecz trzeba ją rozstawić, podobnie jak Magpie Jägera.


Poniżej przedstawiamy wstępną listę operatorów, którzy zostaną wyposażeni w kamerę kuloodporną::

  • Frost – kamera kuloodporna zamiast rozkładanej tarczy.
  • Doc – kamera kuloodporna zamiast rozkładanej tarczy.
  • Mute – kamera kuloodporna zamiast rozkładanej tarczy.
  • Castle – kamera kuloodporna zamiast rozkładanej tarczy.
  • Caveira – kamera kuloodporna zamiast drutu kolczastego.
  • Vigil – kamera kuloodporna zamiast drutu kolczastego.

Oczekujemy, że kuloodporna kamera stanie się dla obrońców ważnym narzędziem do zbierania informacji, jak również zapewni większą różnorodność w wyborze operatorów. Może ona również przeciwdziałać strategiom opartym na kombinacji granat dymny/rozbrajacz.

Po wprowadzeniu kamery kuloodpornej, atakujący powinni dwa razy pomyśleć, zanim rzucą się na cel i założą rozbrajacz, gdyż najpierw będą musieli zdecydować, czy przeciwdziałać kamerze kuloodpornej, czy podjąć ryzyko

Chętnie zapoznamy się z waszymi przemyśleniami i uwagami! Zapraszamy do dyskusji na reddicie oraz forach - dajcie znam znać, co sądzicie o tych zmianach!

Zalecane

[2018-08-14] Designer's Note: Pre Season Header

Uwagi projektantów: Przed rozpoczęciem sezonu

Mamy kilka zmian, które wpłyną na rozgrywkę, ale nie będzie to duża aktualizacja pod względem balansu. Zmiany nadejdą z aktualizacją R3S3 i będą dostępne na Serwerze Testowym R3S3.

14-08-201812:00 PM

Zobacz więcej

[2018-08-10] New Weapon Sights Header

Zmiany dotyczące braku precyzji celownika

Nasz system odrzutu zawiera błąd wpływający na broń automatyczną, który powoduje, że pociski nie lecą dokładnie tam, gdzie wskazuje celownik kolimatorowy. Poprawka tego błędu zostanie włączona do nadchodzącej aktualizacji w Sezonie 3 Roku 3.

10-08-201805:00 PM

Zobacz więcej