[2018-05-10] Designer Notes - Preseason

Zapiski projektantów: przed Sezonem

10-05-2018 12:00

W operacji Para Bellum czekają nas dwie duże zmiany: zwiększenie możliwości Echo oraz zmiana szybkości operatorów. Zmiany te zostaną wprowadzone wraz z aktualizacją drugiego sezonu trzeciego roku i będą dostępne na serwerze testowym R3S2.

Echo

Echo otrzyma drugiego drona Yokai. Maksymalna liczba doładowań każdego drona zostanie zmniejszona z trzech do dwóch, a czas potrzebny do ponownego naładowania między strzałami zostanie zwiększony do 20 sekund.

Naszym pierwotnym zamiarem było zapewnienie aktywnego wsparcia przez całą rundę. Widzieliśmy drony Yokai używane poza głównym miejscem rozgrywki w celu zebrania informacji wywiadowczych lub wsparcia zwiadowców uderzeniem dźwiękowym. W innych przypadkach gracze starają się zachować swoje drony do użycia w ostatnich sekundach rundy. Dotyczy to zwłaszcza rozgrywki z bombami, by zakłócić podkładanie rozbrajacza.

Kilka miesięcy temu postanowiliśmy, że Echo otrzyma drugi egzemplarz drona. Naszym celem było zachęcenie użytkowników grających Echem do podejmowania większego ryzyka przez całą rundę. Wówczas taka zmiana nie była możliwa, jako że narzędzie do obserwacji nie było przystosowane do łatwego nadzorowania dwóch dronów. Nowy interfejs umożliwi łatwiejsze przełączanie się pomiędzy nimi. Obecnie możemy już wprowadzić tę zmianę, ponieważ nowy interfejs zostanie wdrożony w R3S2.

Liczba ataków uderzeniem dźwiękowym drona została zmniejszona w celu zachowania balansu gry. Będziemy się przyglądać, jak będzie teraz spisywać się Echo i w miarę potrzeby dostosujemy te parametry.

Szybkość operatorów

Przy okazji opublikowania operacji Para Bellum postanowiliśmy też skorygować prędkość poruszania się operatorów. W ciągu ostatnich dwóch lat zauważyliśmy, że kompromis pomiędzy opancerzeniem a szybkością jest zbyt przesunięty na korzyść szybkości. Z tego powodu dokonamy następujących zmian:

  • Operatorzy o szybkości 3 będą nieznacznie wolniejsi.
  • Operatorzy o szybkości 1 będą nieznacznie szybsi.
  • Nastąpi niewielki wzrost szybkości z wyciągniętymi pistoletami.
    • Z wyłączeniem automatycznej broni bocznej (SMG-11, SMG-12 itp.).

Zmiany szybkości poruszania się operatorów o szybkości 1 i 3

Jednym z fundamentów systemu szybkość-opancerzenie jest równowaga pomiędzy nimi. Jednakże zauważyliśmy, że szybkość ma większe znaczenie od opancerzenia w prawie każdej sytuacji. Aby dopracować tę równowagę, przesuniemy oba końce spektrum bliżej środka. Intencją wprowadzenia zmiany szybkości jest zamierzenie, by gra operatorami o dużym opancerzeniu była bardziej skuteczna.

Według nas niewielkie zmniejszenie szybkości gry będzie korzystne dla rozgrywki. Powinno poprawić odczucia graczy i zmniejszyć wpływ takich rzeczy jak przewaga na korzyść gracza wyglądającego zza rogu ściany czy przedmiotów.

Zmiany szybkości z pistoletami

Interesującym aspektem rozgrywki jest wybór przez graczy broni głównej lub pistoletu w celu zwiększenia szybkości poruszania się. Zaobserwowaliśmy wpływ, jaki to ma na Blackbearda i chcemy poszerzyć tę dynamikę.

W przeszłości gracze woleli wybierać automatyczną broń boczną niż pistolety. Obecnie sądzimy, że ta zmiana spowoduje konieczność głębszego zastanowienia się graczy nad wyborem broni dodatkowej. Nie oczekujemy, że będzie to znacząca różnica, ale sądzimy, że warto było przyjrzeć się temu tematowi.

 

Tak jak robimy z większością zmian, będziemy się uważnie przyglądać efektom nowych zmian zarówno na serwerze testowym, jak i po premierze na oficjalnych serwerach gry. Jesteśmy gotowi dokonywać zmian szybkości tak, jak to tylko będzie potrzebne. Będziemy was o nich informować jeszcze przed ich wprowadzeniem.

Zalecane

[2019-02-14] Y4S1 Operators - Header

Poznaj Gridlock i Mozziego

Gridlock i Mozzie znają się od lat.

14-02-201912:00 PM

Zobacz więcej

[2019-02-14]Y4S1 Designer Notes: Pre-Season

R4S1: Notatki projektanta przed rozpoczęciem sezonu

Poniższe zmiany w balansie gry zostaną wprowadzone wraz z aktualizacją R4S1, będą również dostępne na serwerze testowym R4S1. Prosimy pamiętać, że te zmiany nie są ostateczne i że w trakcie sesji serwera testowego będziemy monitorować uwagi graczy na ich temat.

14-02-201912:00 PM

Zobacz więcej