[2019-07-23] Y4S2

Notatki projektanta – R4S2.3

18-07-2019 12:00

Nieustająca praca naszego zespołu do spraw balansu skupia się na poprawieniu jakości gry i jej ogólnego zrównoważenia. Dane zebrane od początku Operacji Phantom Sight odegrały kluczową rolę w przygotowywaniu nadchodzących zmian, opisanych szczegółowo poniżej.

Zmiany w balansie są również wprowadzane ze względu na opinie społeczności, które często stanowią wskaźnik, ułatwiający nam namierzanie konkretnych problemów. Uważna analiza danych zebranych za pomocą naszych wewnętrznych narzędzi pomaga nam w zdefiniowaniu zmian, które należy wprowadzić. Poniżej pokrótce opowiadamy wam o tych danych i wyjaśniamy przyczyny niektórych zmian.

Atakujący

[2019-07-23] Designer's Notes Attackers

Obrońcy

[2019-07-23] Designer's Notes Defenders

Uwaga: poniższe dane przedstawiają prognozę współczynnika wyboru danego operatora z uwzględnieniem współczynnika banowania każdego z nich.

Aktualny status

Twitch

Wraz z premierą Phantom Sight zwiększyliśmy odrzut karabinka szturmowego F2. Dzięki temu jej współczynnik wyboru osiągnął bardziej akceptowalny poziom, spadając z 60% do 43% w każdym meczu. Operatorka nadal jednak ma wysoki współczynnik zabójstw do śmierci - który spadł z 1,25 do 1,17 - i pozostaje zabójczą specjalistką atakującą.

Kaid

W celu zwiększenia wszechstronności Kaida dodaliśmy do jego wyposażenia komórkę nitro. Ta opcja stała się bardziej popularna – używa jej 65% ludzi, podczas gdy z drutu kolczastego podczas Wind Bastion korzystało 51% graczy.

Frost

Wraz ze zmianą odrzutu F2 Twitch zmniejszyliśmy też wytrzymałość mat Frost, dzięki czemu teraz częściej zostają zniszczone – dzieje się tak w 75% przypadków wobec 68% przed premierą Phantom Sight.

Nadchodzące zmiany

Glaz

  • Wskaźnik skupienia Glaza opróżnia się po 6 sekundach (zmiana z 2,5 sekundy).
  • Skupienie Glaza zacznie się opróżniać po wykonaniu obrotu o 120° (zmiana z 90°).

Po przerobieniu Glaza podczas aktualizacji R4S2 zebraliśmy dane, które wskazują, że jego zmiany były zbyt drastyczne. Glaz jest obecnie wybierany zbyt rzadko i jest zbyt słaby.

Planujemy zmienić kary za poruszanie się, dzięki czemu operator będzie mógł kryć kilka podejść jednocześnie. Od teraz możliwy będzie obrót o 120° bez żadnej kary.

Jackal

  • Zmniejszono liczbę pingów zdolności Jackala do czterech. (z pięciu).

Jackal znalazł się w sytuacji porównywalnej z Lionem. Wiele komentarzy i uwag od graczy związanych jest z tym, że jego zdolność jest lekko niezbalansowana.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to jeden z najbardziej frustrujących operatorów atakujących dla drużyny przeciwnej. Zaczynamy sprawdzać opcje, w jaki sposób możemy temu zaradzić. Musimy jednocześnie dbać o to, aby operator nie stał się bezużyteczny.

  • Przedtem: 25-sekundowy ping co 5 sekund + czas trwania pingu (początkowy ping + 5 pingów).
  • Potem: 20-sekundowy ping co 4 sekundy + czas trwania pingu (początkowy ping + 4 pingi).
Dzięki tej zmianie oznaczeni przeciwnicy będą mieli większą szansę na przetrwanie, co powinno przełożyć się na zmniejszenie ilości negatywnych opinii o jego zdolności.

Echo

  • Zmniejszono czas trwania umiejętności Uderzenie dźwięku Echo do 7 sekund (z 10 sekund).

Echo wydaje się być jednym z najbardziej niezawodnych i wydajnych anchorów w grze. Chcemy zmniejszyć wydajność jego zdolności Uderzenie dźwięku.

Liczymy również, że dzięki temu Echo będzie rzadziej banowany – to faktycznie potężny operator, który w swojej obecnej formie może stanowić źródło frustracji.

Tarcze

  • Zwiększono rozrzut strzelania z biodra podczas używania tarczy balistycznej.
  • Udany atak wręcz tarczą balistyczną od teraz nokautuje przeciwnika.

Tarcze balistyczne od zawsze stanowiły istotne źródło frustracji wielu graczy i doprowadziły do pewnych zachowań, które nie powinny mieć miejsca. Zmniejszając celność ostrzału z biodra chcemy zapobiec sytuacji, w której operator z tarczą zbyt łatwo trafia przeciwników w głowy, nie wychylając się zza swojej osłony.

Decyzja o zmianie skutku ataku wręcz tarczą (z zabójczego na nokautujący) została podjęta po to, by zapobiec sytuacjom, w których gracze pędzą na przeciwnika, licząc na wymianę. Chcemy podkreślić synergię z kolegami i rolę drużynową graczy z tarczami.

Maverick

  • Zmieniono odgłos palnika Mavericka na głośniejszy.

Odkąd Maverick pojawił się w grze, często słyszymy opinie, że dźwięk jego gadżetu jest zbyt cichy.

Postanowiliśmy poprawić dźwięk jego palnika i nagraliśmy go zupełnie od nowa. Teraz obrońcy powinni go łatwiej słyszeć. Dajcie nam znać, co o tym sądzicie!

Nøkk

  • Zwiększono czas trwania efektu urządzenia HEL do 12 sekund (zmiana z 10 sekund).

Chcemy poprawić skuteczność i wydajność Nøkk.

Postanowiliśmy zwiększyć czas trwania jej zdolności, aby gracze mogli w pełni wykorzystać jej potencjał.


Zapraszamy do sprawdzania naszych najnowszych aktualizacji Rainbow Six na serwerze testowym. Możecie zdobyć wyjątkową ozdobę dzięki programowi Łowca błędów.

Śledźcie nas i dzielcie się swoimi uwagami na Twitterze, Reddicie, Facebooku i na naszych forach.

Zalecane

[2019-08-15] Smoke elite header

Smoke 'Krwisty Arszenik': Porady chemika

Porady chemika - Porter, J., doktor honoris causa w dziedzinie chemii teoretycznej i stosowanej

15-08-201912:00 PM

Zobacz więcej

[2019-08-14] Gadgets Y4S3 Header

Hak Garra i tarcza Volcán – raport z prac badawczo rozwojowych

Mira, dyrektor Rainbow Six ds. badawczo rozwojowych, opowiada Harry'emu o nowych gadżetach, które niebawem zagoszczą w grze.

14-08-201912:00 PM

Zobacz więcej