Creative_Spotlight_FrAgMenT_Header

Creative Spotlight #7: FrAgMenT

04-10-2019 12:00

W społeczności Rainbow Six działa mnóstwo niezwykle kreatywnych ludzi, którzy nie przestają nas zadziwiać swoimi pięknymi, zabawnymi i twórczymi kreacjami. W tej serii chcemy wam zaprezentować niektórych z nich.

Tym razem przed wami niesamowity artysta - FrAgMenT!Cześć, FrAgMenT! Dziękujemy za to, że poświęciłeś czas na udzielenie odpowiedzi na nasze pytania!

Prosimy, przedstaw się i powiedz nam – kim jesteś poza Rainbow Six Siege?

FrAgMenT: Cześć, nazywam się FrAgMenT i mieszkam w stolicy Austrii – Wiedniu. Wolę, aby społeczność znała mnie jedynie pod pseudonimem, ale mogę zdradzić, że w rzeczywistości nazywam się tak samo, jak jeden z głównych bohaterów uniwersum Gwiezdnych Wojen. Skończyłem studia na kierunku analizy biomedycznej i pracuję na pełen etat w laboratorium. Poza rysowaniem uwielbiam chodzić na siłownię, jeździć po górach na rowerze poza utartymi szlakami i oczywiście grać.

 

Kiedy zacząłeś tworzyć swoją sztukę i dlaczego?

FrAgMenT: Od dziecka rysowanie stanowiło część mojego życia i do dzisiaj pamiętam, że mój nauczyciel od plastyki bardzo doceniał moje rysunki. Ale prawdziwą pasję odkryłem w sobie dopiero 10 lat temu podczas służby cywilnej razem z pracownikami służb ratunkowych. Za każdym razem, gdy czekaliśmy na kolejną misję, łapałem za ołówek. W tamtym okresie bardzo lubiłem anime i mangę, więc starałem się naśladować uwielbiane przez siebie style. Przy okazji okryłem, że świetnie się bawię, starając się doskonalić swoje zdolności. Po kilku latach ludzie na DeviantArt zaczęli mnie doceniać dzięki moim fanartom „Bleach”, a to zmotywowało mnie do jeszcze cięższej pracy nad sobą.

 

Jeśli spojrzysz na swój styl, to jak opisałbyś jego rozwój w czasie?

FrAgMenT: Moja sztuka na przestrzeni lat uległa znaczącym zmianom. Na początku po prostu starałem się narysować obrazek, który wymyślałem w głowie, nie biorąc pod uwagę perspektywy, wartości ani anatomii. Byłem bardzo szybki i czasami tworzyłem nawet dwa rysunki dziennie. Teraz każda ilustracja stanowi projekt sam w sobie i zajmuje mi znacznie więcej czasu. Wszystkie moje postaci są początkowo nagie, dopiero potem nakładam na nie ubrania warstwa po warstwie – wszystko po to, żeby jak najlepiej oddać anatomię. Czasami bez odpowiednich referencji okazuje się to bardzo trudne, ale lubię stawiać przed sobą wyzwania.Kiedy pierwszy raz dowiedziałeś się o Rainbow Six Siege?

FrAgMenT: Gdy zobaczyłem grę na pierwszym zwiastunie z E3 2014. Byłem wielkim fanem Battlefield 3 CQB, dlatego też zwiastun wywarł na mnie tak ogromne wrażenie, że oglądałem go raz za razem. Kupiłem grę w dniu premiery i gram w nią do dzisiaj – niemal codziennie. Wciąż gramy w tej samej grupie ludzi, ale nasze wysiłki i motywacja rosną z sezonu na sezon.

 

Kto jest Twoim ulubionym operatorem w Siege i którego operatora najbardziej lubisz rysować?

FrAgMenT: Zwykle gram postaciami, które mi się podobają, a dodatkowo podobają mi się zakapturzeni bohaterowie, dlatego też najczęściej gram Hibaną. To jeden z niewielu operatorów przeznaczonych do twardych wyważeń, dlatego też stanowi ogromną wartość dla drużyny, co stanowi kolejny powód, dla którego lubię nią grać. Najbardziej lubię rysować Elę, bardzo mi się podoba design i charakterystyka tej postaci.

 

Gdyby Twoje życie miałoby jakąś piosenkę przewodnią, jaki byłby to utwór?

FrAgMenT: Bez przerwy się zmieniam i podobnie zmienia się moja muzyka, dlatego też nie mam piosenki, która mogłaby zdefiniować moje życie.

Niedawno wykonałeś też cosplay elitarnego zestawu Hibany! Opowiedz nam więcej o tym doświadczeniu!

FrAgMenT: Wpadłem na pomysł wykonania cosplayu elitarnej Hibany po tym, jak na spotkaniu artystycznym narysowałem jej męską wersję. Wszystkim spodobał się projekt, więc zacząłem się bliżej przyglądać jej wyposażeniu. Pierwszą rzeczą, jaką kupiłem, były jej buty sportowe i wtedy też postanowiłem przygotować pełny cosplay. Musiałem zbudować jej uprząż na klatkę piersiową oraz kilka innych części, a jako kompletny żółtodziób w ogóle nie wiedziałem, jak się za to zabrać. Udało mi się dzięki pomocy paru drogich przyjaciół z Twittera oraz potędze YouTube’a. Dumnie nosiłem ten cosplay podczas Gamescomu oraz mistrzostw Niemiec w Rainbow Siege. Społeczność cosplayowa podczas tych imprez to była jedna wielka rodzina, dzięki czemu poznałem wielu nowych przyjaciół. Bardzo się cieszę z decyzji, że zdecydowałem się przygotować ten cosplay.

 

Jaki jest Twój ulubiony serial telewizyjny i który byś polecił?

FrAgMenT: Jestem wielkim fanem anime, ale teraz trudno znaleźć mi czas na to, żeby w spokoju obejrzeć jakiś serial. Chyba moim ulubionym serialem wszechczasów jest Naruto. To serial, który towarzyszy mi od dzieciństwa i młodości. Dzięki niemu doceniłem rodzinę i więzi, które zdołałem zawiązać. Gdy tylko słyszę oryginalną ścieżkę dźwiękową z tego serialu, natychmiast wracam do tych chwil i czuję, jak wzbierają we mnie emocje. W obecnych czasach, jeśli ktoś lubi anime, zachęcałbym go do obejrzenia „Kimetsu no Yaiba”. To świetna historia, którą przywołują do życia chyba najlepsze animacje, jakie widziałem od lat, podkreślone wspaniałą ścieżką dźwiękową.

Kto stanowi dla Ciebie artystyczny wzór albo inspirację?

FrAgMenT: Zacząłem rysować mangę pod wpływem sztuki Tite Bubo, twórcy serii „Bleach”. Ale z biegiem lat inspiracje zmieniają się. Dzisiaj nie mogę się doczekać nowych dzieł autorstwa GUWEIZ. To dzięki jego sztuce zacząłem eksplorować kompozycje o niższym stopniu nasycenia i zacząłem bardziej interesować się tłami. Inspirację stanowią dla mnie również chociażby Shirow Miwa (Dogs: Bullets & Carnage), Navigavi i Zeen Chin, ale lista nie kończy się na nich.

 

Co chciałbyś zobaczyć w dalszych etapach rozwoju gry?

FrAgMenT: Szczerze – Siege podoba mi się w obecnej formie i uważam, że już i tak macie dla nas w zanadrzu mnóstwo nowych rzeczy. Lubię uczciwe gry, skupiające się na rywalizacji i nie mogę się doczekać, aż zobaczę dalsze rzeczy w Siege.

 

TwitterInstagramArtStation

Zalecane

[2019-10-10] Mini Battle Pass

MINI PRZEPUSTKA BOJOWA: MÓW MI HARRY

Faza 1 Przepustki Bojowej Rainbow Six Siege rozpocznie się podczas Operacji Ember Rise i będzie trwała od 15 do 21 października (włącznie).

15-10-201909:00 AM

Zobacz więcej

[2019-10-08] SI2020 Event Guide Header

SIX INVITATIONAL 2020 – PRZEWODNIK PO WYDARZENIU

Czwarta edycja Six Invitational odbędzie się w Montrealu, w lutym 2020 roku

08-10-201912:00 PM

Zobacz więcej