[2019-11-25] Pre-Season Designer's Notes Y4S4 Header

Notatki projektanta – przed sezonem R4S4

26-11-2019 12:00

Dowiedz się o najnowszych zmianach w balansie, które pojawią się w grze wraz z Operacją Shifting Tides. Nasz zespół autorów opowie o przyczynach poprawek niektórych zdolności, broni i gadżetów.

Balans broni

M-12 SMG

  • Zwiększono obrażenia zadawane przez M-12 SMG z 36 do 40

M-12 to obecnie jeden z najwolniejszych i zadających najmniejsze obrażenia pistoletów maszynowych w grze. Większość graczy woli Luisona, nie ma zbyt wielu powodów, by wybierać M-12. Nasi autorzy chcą dać M-12 większe szanse podczas pojedynków.

Strzelba FO-12

  • Zmniejszono obrażenia zadawane na dystansie ponad 10 metrów
  • Zwiększenie rozrzutu i zmniejszenie celności

FO-12 Eli to bardzo silna i frustrująca broń, głównie dla graczy konsolowych, ale na PC też się to odczuwa. Na konsolach Ela często jest blokowana przed rundą, a jeśli tak się nie stanie, jest wybierana w większości przypadków.  Ta broń powinna działać podobnie do innych strzelb półautomatycznych. Chcemy zmniejszyć współczynnik blokowania Eli poprzez zredukowanie generowanej przez nią frustracji.

SASG-12

  • Zwiększenie rozrzutu i zmniejszenie celności

SASG-12 współdzieli wiele podobieństw z FO-12. Zwiększenie rozrzutu podczas szybkiego prowadzenia ognia oraz zwiększenie odrzutu sprawi, że nieco trudniej będzie zapanować nad tą bronią.

BOSG 12.2

  • #BOSGACOG is here
  • #BOSGACOG już tu jest

Dodanie celownika ACOG do strzelby 707th SMB Operator zostało podyktowane niskimi osiągami tej broni. Wiemy, że część społeczności czekała na dodanie ACOG-a, ale jest to decyzja całkowicie związana z poprawą balansu gry. Nowy celownik nie powinien wpłynąć na ogólną jakość tej broni.

Jak zwykle będziemy monitorować osiągi tej strzelby w rękach Dokkaebi i Vigila. Gdy tylko będzie to konieczne, wprowadzimy zmiany.

BALANS OPERATORÓW

Glaz

  • Zwiększona intensywność podświetlenia w celowniku Glaza

[2019-11-21] DNGlaz tweak

Rosyjski snajper może liczyć na naszą nieco większą przychylność, dzięki czemu teraz będzie mógł namierzać przeciwników nawet wtedy, gdy jego celownik nie jest w pełni naładowany. W ten sposób narzędzie będzie przydatniejsze w większej liczbie sytuacji.

Kaid

  • Zwiększono zasięg Elektropazura Kaida z 0,75 m do 1,3 m.
  • Zastąpiono granaty uderzeniowe drutem kolczastym

Gadżet Kaida pozostawia sporo miejsca na kreatywność. Zebraliśmy jednak dużo uwag wskazujących na to, że z jednej strony dzięki Elektropazurom sytuacje są zróżnicowane, ale urządzenie potrzebuje też większej elastyczności.

[2019-11-21]DN_Kaid

Większy zasięg działania zamiast trzeciego Elektropazura oznacza, że atakujący powinni z nim sobie poradzić, ponieważ nie wymaga do skontrowania żadnych dodatkowych gadżetów. Prędkość aktywacji gadżetu wciąż pozwala na oszukiwanie przeciwników, a dzięki powrotowi drutu kolczastego Kaid powinien mieć więcej przestrzeni na kreatywność.

Wyposażenie Kaida przeszło zmiany już kilkukrotnie. Takie ostrożne podejście krok po kroku daje naszej społeczności wystarczająco dużo czasu, aby odkryć jego pełen potencjał.

Warden

  • Zastąpiono drut kolczasty ładunkiem C4

Chcemy zwiększyć jego potencjał obrońcy wyłączającego w sytuacjach z rozbrajaczem. C4 powinno dać mu więcej okazji na obronę miejsca podłożenia bomby bez narażania się na ostrzał.

Dodatkowo wciąż rozważamy inne opcje na poprawienie Wardena, opowiemy wam o nich, gdy będziemy już gotowi.

Jackal

Przerobiona wersja Jackala zostanie włączona w skład Operacji Shifting Tides. Ten najczęściej blokowany operator atakujący stanowi źródło olbrzymiej frustracji dla wielu graczy, dlatego też odpowiednia zmiana jego zdolności jest jednym z naszych najważniejszych priorytetów przy pracy nad balansem.

[2019-10-21] Y4S3.3 Jackal Pings

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o przeróbkach Jackala, zajrzyjcie do naszych poprzednich Notatek Projektanta.

Przebijanie kończyn

[2019-11-13] Dev Blog Limb Penetration info

Nowy system przebijania wpłynie na każdą wystrzeloną kulę. Nasz zespół autorów chce dzięki niemu zwiększyć poziom przejrzystości wymian ognia. Efektem ubocznym tej zmiany powinna być zwiększona skuteczność rozmaitych klas broni w określonych sytuacjach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do przeczytania tego wpisu na blogu.


Wypróbuj nasze najnowsze aktualizacje Rainbow Six na serwerze testowym i zdobądź wyjątkową ozdobę za pośrednictwem programu BugHunter.

Obserwuj nas i dziel się swoimi uwagami na Twitterze, Reddicie, Facebooku oraz na naszych forach.

Zalecane

[2019-12-03] Capitao Elite header

Capitão 'Responsa': Widzenie teraźniejszości

“Mam powyżej uszu gadania o pierwszej i jedynej rzeczy, którą ludzie we mnie widzą.”

03-12-201912:00 PM

Zobacz więcej

[2019-11-20] QuickMatch Map Rotation header

Blog autorów: Rotacja playlisty trybu szybkiego meczu

Wraz z Operacją Shifting Tides, chcemy wyłumaczyć zmiany w playliście trybu szybkiego meczu, które pojawią się w 4 Sezonie 4 Roku.

03-12-201912:00 PM

Zobacz więcej