Nomad

Nomad Badge Nomad  

  • Yan  Saldıran
  • RolTuzak, Kalabalik kontrol, Karşı gezi
    • Zırh 
    • Hız 

Özel Kabiliyetler ve Oyun Tarzı

Nomad’ın özel tüfek aparatı, Havalı İğne tepki el bombaları fırlatmasını sağlar. Bir yüzeye yapışabilir ve bir düşman menzil içinde olduğunda patlayabilir. Nomad alana üç adet Havalı İğne bombasıyla girer. Bu itici etkisi olan cihazlar ölümcül değildirler ancak etkilenenlerin kafasını karıştırabilirler.

EKİPMAN

BİRİNCİL SİLAH

-

İKİNCİL SİLAH

-

TEÇHİZAT

-

Operatör videosu

HAYAT HİKAYESİ

  • İSIM: Sanaa El Maktoub
  • DOĞUM TARIHI: 27 Temmuz - (39 Yaşında)
  • DOĞUM YERI: Marakeş, Fas
“İçten içe her zaman seyahat etmem gerektiğini biliyordum. Şimdi seyahat ettiğim için, yeterince etmemiş olduğuma eminim.”

GEÇMIŞ
Fas’ın varlıklı ailelerinden birinden olan Sanaa El Maktoub genç sayılabilecek bir yaşta Avrupa ve Kuzey Afrika’da birçok yere seyahat etti ve uzak bölgeleri aşmanın hayalini kuruyordu. 19 yaşında orduya katıldı ve efsanevi Hisar’dan mezun olduktan sonra Groupe d'Intérvention de La Gendarmerie Royale (GIGR) birliğine katıldı. 4 tur boyunca Dağ Piyadesi Taburu’nda hizmet verdi ve Flintlock talimleri ile Sahra Ötesi Terörle Mücadele Girişimi ortakları ile müşterek görevlere katıldı. Biriminin çevresel operasyonlar uzmanı oldu.

Turlar arasındaki vakitte tek başına keşiflere çıkıyor. El Maktoub Sahra’yı geçebilen, Alpler’e tırmanabilen, Asya’nın yağmur ormanlarında gezebilen, Kutup Dairesi’nde ilerleyebilen dünyadaki birkaç kaşiften biridir... Bütün bunlardan sonra hâlâ harekata katılabilecek formda birimine geri dönebilmektedir. Yağmur ya da güneş, çöl ya da kutup iklimi, hepsinden geçebilir. Algısı yüksek ve becerikli bir hayatta kalma uzmanıdır ve gezilerini defterine çizmektedir.

PSIKOLOJI RAPORU
Uzman Sanaa El Maktoub sürekli olarak hareket hâlindedir bu yüzden de kod adı “Nomad” olarak belirlendi. Sabit durduğu tek zaman defterine çizim yaptığı ve parmaklarının iyileşmesini beklediği zamandır. […] Bence ayrıcalıklı olarak yetiştirildiği için özel bir başarı ihtiyacı hissediyor, bu yüzden ailesinin hiçbir zaman karşılaşmadığı dağları ve arazileri fethetmek için kendini zorluyor. Çocukluğunda yumuşak huylu olmakla suçlanmış olması mümkün, bu yüzden tersini ispatlamaya çalışıyor. Bu onu namı her yerde duyulmuş dünya çapında bir ekstrem çevre uzmanı hâline getirmiş. […]

Uzman El Maktoubher türlü çevrede hayatta kalmasını sağlayan eşi benzeri olmayan bir esnekliğe sahiptir ve dayanıklılığı askeri çevrelerde ünlüdür. Aslına bakarsanız, Uzman El Maktoub’un adını ilk kez askeri fitness değerlendirmeleriyle ilgili bir araştırma raporunda görmüştüm. […]

GIGR için neden paha biçilemez olduğunu anlayabiliyorum. Herkesin tecrübe kazanarak kendisi gibi hayatta kalma ve planlama yetenekleri geliştirebileceğini iddia ediyor ama aslında epey mütevazilik ediyor. Böbürlenmeyi etik görmüyor ve bu yüzden başarılarından bahsederse bir şekilde onların değerini düşüreceğine inanıyor. Hiçbir şeyi kesinlikle kolay yoldan yapmıyor... Fotoğraf yerine çizim yapıyor. Gerçeği söylemek gerekirse ondaki heyecanı kıskanıyorum. […]

Askeri kariyerinin başında Hisar’da görevlendirildi ve Uzman Jalal El Fassi’nin liderliğinde kapsamlı bir talim gördü. Farklı şartlar altında ikisinin tekrar beraber çalışmasını görmek ilginç olacak. […]

Gezileri sırasında Kenya’daki Maasailer ve Sibirya’daki Nenetler gibi münzevi kültürler ile karşılaştı. Bu yüzden kültürel diplomasiyi kendi kendine öğrenmiş oldu. Rainbow Six dünyanın her yerinden uzmanları işe almasına rağmen bence dünyayı onun kadar çok görmüş olan yoktur. Hâlâ Antarktika’yı yürüyerek tek başına geçen ilk kadın olmak istiyor. Bunu başaracağına şüphem yok sadece daha fazla yara izine mal olmayacağını umuyorum. Bu tür yaralanmaları bir şeref madalyası ve şımarık zengin bir kız olmadığının kanıtı olarak görmesi beni şahsen üzüyor.

Nomad'ın Seyahat Kitabı

Sanaa “Nomad” El Maktoub, Sahra’yı geçebilen, Alpler’e tırmanabilen, Asya’nın yağmur ormanlarında gezebilen, Kutup Dairesi’nde ilerleyebilen dünyadaki birkaç kâşiften biridir... Bütün bunlardan sonra hâlâ harekata katılabilecek durumdayken birimine geri dönmüştür. Algısı yüksek ve becerikli bir hayatta kalma uzmanıdır ve gezilerini defterine çizmektedir.

COSPLAY REHBERİ

Resmî Nomad Cosplay rehberiyle rüzgâr gibi ol ve Nomad'a hayat ver! Operatör Cosplay rehberinde Operatör Nomad modelinin 360 derece görünümü, Üniforma öğelerinin, silahlarının ve aksesuarlarının ayrıntılı yakın planlarının yanı sıra orijinal renk şemaları ve desenleri bulunur.

Rehberi indir