Phantom Sight

Phantom Sight Operasyonu başlamak üzere ve beraberinde iki tane korku salan operatör getiriyor: Nøkk ve Warden. Bunların her ikisi de çok yetenekli uzmanlar olup Rainbow Six'e kararlı ve tehlikeli yeni oynanış tarzları getiriyorlar. Phantom Sight beraberinde, düzenlenen Kafe Dostoyevski haritasını da getiriyor.

Bunlara ek olarak, bahsedilmesi gereken birkaç oynanış güncellemesi de bulunuyor. Tersine Dost Ateşi özelliğine güncelleme yapılacak, mağaza daha da kullanışlı hâle getirilecek ve Dereceli oynama listesinde de birkaç değişiklik yapılacak. Aşağıdaki yama notlarına göz attıkça ayrıntıları görebilirsiniz.

Dr. Harishva « Harry » Pandey

Dr. Harishva « Harry » Pandey

Rainbow Müdürü

Nøkk, kariyere sahip az sayıda askerden biri olduğu için oldukça ilgimi çekiyor...”

Uzman Nøkk'un varlığından haberdar olduğumuz an Rainbow için uygun bir karakter olduğundan emindik. Dürüst olmak gerekirse işbirliği yapmamızın her iki taraf için de faydalı olacağı konusunda ikna etmemiz düşündüğümüzden daha zor oldu. Ama şu ana kadar yer aldığı görevleri göz önünde bulundurunca biraz isteksiz olması anlaşılabilirdi...

Warden'ın durumsal farkındalığı muhtşem bir özellik..."

Üstün özelliklere sahip kusursuz profesyonel Collinn “Warden” Mckinley, Rainbow programına dâhil edilen ilk sivillerden biri. Bu, sicilindeki bir sürü istisnai durumdan sonuncusu denebilir...

Fragmanı İzle
Yeni operatörler
Nøkk badge

NøkkSAL

Birincil:FMG-9SIX 12 SD

İkincil:5.7 USGDesert Eagle

CihazMayınUzaktan Patlayıcı

Hız: Orta

Zırh: Orta

"Karşı istihbarat büyük oranda küçümsenmektedir fakat HEL, kolaylıkla bunun aksini ispatlıyor..."

Elena « Mira » Álvarez

Elena « Mira » Álvarez

Rainbow
ARGE Müdürü

Benzersiz kabiliyetHEL Varlık Azaltma

Nøkk'un cihazı gizlenme teknolojisinin ulaştığı son noktadır. HEL bir eldiven eklentisidir ve etkinleştirildiğinde Nøkk'un çıkardığı çevre gürültüsünü azaltıp rakibin izleme cihazlarındaki görüntüsünü gizler.
Dolayısıyla Dronlar, Kurşun Geçirmez Kameralar, Kem Gözler ve diğer cihazlar, Nøkk haritada gizlice gezerken varlığını kaydedemez. Nøkk rakip operatörleri gizlice takip ederken ayak sesleri duyulmaz.
Nøkk her köşede saklanıyor veya arkalarında pusuda bekliyor olabileceğinden Savunanların devriye yapması artık çok daha riskli.
HEL'in sınırlı bir kullanım aralığı olduğunu ve yenilemesinin ardından şarj edilmesi gerektiğini unutmayın.

Warden badge

WardenSAV

Birincil:M590A1MPX

İkincil:P-10CSMG-12

Gadget Kurulabilir KalkanDikenli Teller

Hız: Düşük

Zırh: Yüksek

"Basit, etkili ve gösterişli olan Saltgörü, kullanıcısı için son derece kullanışlıdır..."

Elena « Mira » Álvarez

Elena « Mira » Álvarez

Rainbow
ARGE MÜDÜRÜ

Benzersiz kabiliyetSaltgörü Akıllı Gözlüğü

Saltgörü, Savunan timde neredeyse hiç bulunmayan bir işlevsellik sunar. Etkinleştirildiğinde, Warden dumanın içinden görüş elde eder ve düşük istihbaratlı durumları kendi lehine çevirebilir.
Warden, Akıllı Gözlüğünü etkinleştirdiğinde flaş etkilerinden kör olmaz veya var olan flaş körlüklerini kaldırarak tehlikeli geçebilecek birkaç saniyeyi güvenli hale getirir.
Glance'ın termal görüşü sadece Warden hareketsizken işe yarar; aksi takdirde herkes gibi dumandan etkilenir.
Saltgörü, etkinleştirilen bir etkiye sahiptir ve kullanıldıktan sonra yenilenmesi boyunca şarj edilmesi gerekir.

Harita düzenlemesi

Harita düzenlemesi: Kafe Dostoyevski

Tatil sezonu geride kalmış olabilir ama Kafe Dostoyevski'yi bir ziyaret etmenin vaktinin geldiğini düşündük. Dışarıdan bakıldığında, birkaç kırılamayan pencere haricinde değişiklikleri fark etmek neredeyse imkânsız.

İçeriden bakıldığında ise birçok bölgenin yenilendiği ve oynanış tekrarı ile oyun tarzının iyileştirildiği görülebilir.

İlk katın çoğu kısmı yeniden tasarlandı ve en büyük değişiklikler Kuzey girişinde yapıldı. Bu ana giriş, lüks bir gıda şirketinin lobisine benzetildi ve avantaj elde etmek için kullanılabilecek bir sürü yeni alan eklendi.

İkinci kata ise bir çift yeni bomba alanı eklendi. Bu alanlar, Şömineli Salon ve Okuma Odası. Ana girişten çıkılan merdivenlerin ise konumu değiştirildi.

Üçüncü katta, doğuda kalan kısım değiştirildi. Kokteyl Salonunun düzeni yenilendi ve ikinci katı gören bir balkon eklendi. Puro dükkânına da bu balkonun karşısında duran bir balkon eklendi.

Güneydoğu köşesindeki merdivene ise bir bariyer eklenerek burayı tutan veya avantaj elde etmek için duran oyuncuların görüş açısı kısıtlandı.

Haritanın diğer alanları çoğunlukla olduğu gibi kalırken genel bir estetik düzenleme yapılarak haritaya hoş ve daha şık bir hava katıldı.

Bu değişiklikleri lütfen test sunucumuzda deneyip geri bildiriminizi şuradan bizlere iletin:R6 Fix.

Tersine Dost Ateşi

Tersine Dost Ateşi

Reverse Friendly Fire

Tersine Dost Ateşi, Burnt Horizon Operasyonuna uygulanan son güncelleme ile yayınlanmıştı. Phantom Sight'ta ise bu özelliği iyileştirmeyi ve patlama veya zehirli gaz gibi tüm hasar türlerini göz önünde bulundurarak, birkaç istisna hariç bunların cezalı oyuncuya nasıl yansıtılacağına dair geliştirmeler yapmayı hedefliyoruz.

Dereceli Oynama Listesi Güncellemesi

Dereceli Oynama Listesi Güncellemesi

Ranked Playlist Update

Herkesin dereceli deneyimini daha iyi ve daha rekabetçi hale getirmek için Y4S2'de Dereceli oynama listesine birkaç güncelleme yapılacak. Bunlardan bazılarını Profesyonel Ligde zaten görmüş olabilirsiniz.

Seçme ve Yasaklama, 3 raunt rotasyonu ve Bomba oyun modu artık Dereceli karşılaşmalar için standart hale gelecek. 6. Seçim Dereceli oynama listesinde uygulanmasa da Özel oyunlarda hâlâ kullanılabilir olacak.

Yeni Mağaza Yüzü

Yeni Mağaza Yüzü

New Shop Front

Rainbow Six zaten iyileştirildi fakat Wind Bastion'da getirilen tam ekran görüntüsündeki aydınlık temaya ek olarak mağaza yüzüne yeni bir güncelleme getirilecek.

En üstte, öne çıkan özelleştirme eşyalarımızı görebileceksiniz. Hemen altında ise sizler için özel olarak seçilen çeşitli önerilen eşya setleri yer alacak. Alt kısımda, eskiden olduğu şekilde Desteler, Üniformalar, Takviyeler ve dahası gibi açık şekilde gösterilen kategoriler bulunacak. Gezinti eskiden olduğu şekilde çalışacak. Mağazaya bir göz atım ve yeniliklerle ilgili fikirlerinizi bize bildirin!

Elit Set

Lesion elit seti

Lesion, çakraları tıkamak için hiç bu kadar hazır olmamıştı. Bu yeni Elit set prototipi ile gerçekten çok zehirli saldırılar yapmaya hazır duruma gelecek. Rakipleri adımlarına dikkat etse iyi olur. Çünkü bu yeni teknoloji, adeta yeni bir bilim çağının başlangıcının habercisi.

Nano-Tox 32 üniformasına, zafer animasyonuna, GU Mayınlarına ve SIX12 SD, T-5 SMG ve Q-929 silah kaplamalarına karşı gözlerinizi dört açın. Ayrıca, Elit Lesion Chibi uğurluğu, Phantom Sight Operasyonunun ardından alınabilir olacak.

Animasyonu izle
Silah Kaplamaları

Phantom Sight silah kaplamaları

Phantom Sight Operasyonu, Özel Kuvvetler operatörleri arasından en iyi olan ve hayatları, edindikleri tecrübelerle şekillenen gazi askerlerin ciddiyetine dikkat çekmektedir.

Bu sezonun benzersiz silah kaplamaları, bu görev duygusunu tekrardan canlandırıyor. Cehennemi andıran Yok Edici, görevine bağlı Saklı Yıldız ve vahşi Vurucu Kuvvet sizleri bekliyor.

Sezonluk silah kaplamaları sezon açılışında yayınlanır ve sezon boyunca satın alınabilir. Açıldıktan sonra sezonluk silah kaplamaları tüm silahlara uygulanabilir ve oyuncunun envanterinde süresiz olarak bulunmaya devam eder.

Operatör fiyat indirimi

Operatör fiyat indirimi

Valkyrie, Alibi, Blackbeard, Maestro

Six Invitational 2019'da duyurulduğu gibi bazı operatörlerin fiyatları 2.

Sezon'da düşürülecek. Valkyrie ve Blackbeard'ın fiyatları 10.000 Nam veya 240 R6 Kredisi olurken Alibi ve Maestro'nun fiyatları 20.000 Nam veya 480 R6 Kredisine düşürülecek.

Operatör dengelemesi

Operatör dengelemesi

Tüm dengeleme değişikliklerinin detaylı açıklaması Tasarımcı Notlarında bulunabilir: Sezon Öncesi

Glaz

 • OTS-03 Optik artık dumanın içinden net şekilde görebilmek için oyuncuların sabit durmasını gerektirecek.
 • OTS-03'ün dürbününü maksimum verimlilikte kullanabilmek için Glaz oyuncularının artık sabit durması gerekecek. Herhangi bir yöne doğru hareket etmek artık parlak sarı rengin solarak kaybolmasına yol açar. Keskinlik bilgisi dürbünün yanında görüntülenir.

Finka

 • Adrenalin Patlaması artık patlayıcılardan kaynaklanan kulak çınlamasını kaldıracak.

Smoke

 • FMG-9 için Vortex Optiği eklendi

D-50

 • Namlu Ağız Baskısı eklendi
 • Susturucu eklendi
Yama notlari eki
İyileştirmeler

Genel düzeltmeler ve iyileştirmeler

 • seat

  Oyun içi
  dengeleme

 • seat

  Oyuncu
  rahatlığı

Oyun için dengeleme

Galibiyet/Mağlubiyet Koşulları

Çeşitli oyun modları için Galibiyet ve Mağlubiyet koşullarını değiştirdik ve radundun Berabere bitme olasılığını ortadan kaldırdık.

Her iki takımdaki sona kalan oyuncu aynı anda ölürse aşağıdaki galibiyet koşulları devreye girecek:

 • Bomba
  • (Yerleştirilmemiş) Savunanlar Kazanır – Bomba Korunmuş (süre sona ererse de aynısı olur)
  • (Yerleştirilmiş) Saldıranlar Kazanır– Bomba imha edilmiş
 • Bölge Kontrolü
  • Savunanlar Kazanır – Konteyner korunamamış (süre sona ererse de aynısı olur)
 • Rehine
  • Savunanlar Kazanır– Kronometre Sona Ermiş

 

Oyuncu Rahatlığı

Dereceli Rehber

Yeni Dereceli Rehber ile mevcut Dereceli sezonun enstantanesine göz atın. Rehbere girdikten sonra oyuncular, mevcut sezonun ödüllerine, harita havuzuna bakabilecek ve bu sayfadan eşleştirmeye doğrudan girebilecekler.

Her oyuncu kişisel Dereceli istatistiklerine ve diğerlerine göre nerede olduklarına kolayca erişilebilir. Oyuna başlamadan önce Dereceli'nin ana kurallarını (yeni eklenen Seç ve Yasakla ile birlikte) keşfedin ve Dereceli harita havuzunda hangi haritaların eklendiğini, kaldırıldığını veya elden geçirildiğini görün.

Operatör Seçim Ekranı

Operatör seçim ekranı, okunabilirliği artırmak ve bir bakışta daha fazla bilgi göstermek için geliştirilmiştir. Bu yenilenmiş ekranda bir Operatör için kullanılabilecek tüm silahları ve araçları görün, zorluk derecelerinin göstergesini edinin veya Operatörünüzü rastgele seçin.

Ortam Sesi Ayarlaması

Özellikle Banka ve Hudut haritalarında ortam sesinin oynayışınız üzerindeki etkisini azaltmak için bazı adımlar attık.

Hudut

Helikopterdeki timin arama düzeni, daha geniş bir alanı kaplayacak ve hedeften daha uzağa gitmelerine neden olacak şekilde değiştirildi. Bu aynı zamanda, yerdeki Operatörlere giden helikopter gürültüsünü de azalttı.

Banka

Banka müdürüyle konuştuk ve su tüketimi konusunda daha dikkatli olmaları gerektiğini vurguladık. Bu sayede, Bodrumdaki fıskiyeleri kapattılar. Zemindeki suyu ne zaman temizleyebileceklerine dair tahmini bir tarih veremediler.

Yangın alarmı artık sürekli çalmak yerine aralıklarla çalacak.

Daireler çizen polis helikopteri, biraz uzağa giderek Operatörlere hem daha çok alan bıraktı hem de helikopterden gelen gürültüyü azalttı.

Havalandırma kutuları da daha az gürültü yapacak şekilde güncellendi.

Küçük MMR Sıfırlaması

Yeni bir Dereceli Sezonu başlarken, Sezon başındaki eşleştirme deneyimini iyileştirmek için MMR yönetimi tarzında ayarlamalar yapıyoruz. Geçmişte tüm oyuncuların MMR'sini Sezon başında 2500 olarak sıfırlamıştık. Şimdi ise MMR'leri "orta değerde" sıfırlayacağız, yani, 2500 MMR ile bir önceki Sezon sahip olduğunuz derece arasında. 3500 üzeri ve 1500 altı aşırı yüksek/alçak dereceler de bu değerlere dâhildir. Bu ayrıca, yerleştirme karşılaşmalarında da uygulanacak.

Bu değişiklik, oyuncuların "gerçek yeteneklerine" daha çabuk ulaşmalarını sağlayacaktır. Örneğin, Elmas olması gereken oyuncular Elmasa çok daha hızlı varacaktır. Özellikle Elmasın üst sıralarında yer alan oyuncuların, yüksek derecelere ulaşmak için daha fazla "çaba" sarf edilmesini istemesini anlıyoruz. Bu şikayetleri duyduk ve gelecekte böyle düşünen kişiler için nasıl bir deneyim sunmamız gerektiği üzerinde çalışıyoruz.

Menü Yüklenme Süreleri

Eşyaların menüye yüklenme şeklini ayarladık. Bu, farklı silah eklentileri ve diğer eşyalar arasındaki geçiş süresini düşürdü ve genel olarak daha yüksek akıcılık sağladı..

İzleme Cihazları Görsel Geri Bildirimi

Savunan ve Saldıran İzleme Cihazlarının daha tutarlı olması için gösterge ışığı renklerini ayarlıyoruz. Ayrıca, Savunanlar tarafından kontrol edilen İzleme Cihazları mavi, Saldıranlar tarafından kontrol edilenler ise sarı renkli olacak. Bunlara ek olarak, Vigil veya Nøkk'un kontrolündeki İzleme Cihazları beyaz renkli olacak. Son olarak, amacımız oyuncuların dost, hacklenmiş veya düşman izleme cihazları arasında ayırt edebilmesini sağlamak.

Aşağıdaki cihazların ve araçların ışık renkleri bu tasarıma uyum sağlayacak şekilde değiştirildi:

 • Sıradan Kameralar
 • Valkyrie Kameraları
 • Sıradan Dronlar
 • Maestro Taretleri
 • Twitch Dronları
 • Mozzie'nin Hacklediği Dronlar
 • Kurşun Geçirmez Kameralar

 

Gösterge görünürlüğü

Oyuncuların göstergesi artık flaş/sersemletme etkisi altındayken görünür olacak. Gösterge, oyuncuların bilgi kaynağıdır, kontrol ettikleri Operatörlerin değil. Bu yüzden, Gösterge bilgileri daima görünür olmalıdır.

Yama notlari eki
Hata düzeltmeleri

Başlıca hata düzeltmeleri

Oynanış

 • Düzeltildi –Yere yattıktan sonra yapılan birkaç hareketin ardından karakter modelinde ve hit box'ta (isabet kutusu) senkronize bozukluğu meydana geliyordu.
 • Düzeltildi –Öldürme kamerası tekrarları yatma durumundayken doğru şekilde görüntülenmiyordu.
 • Düzeltildi –Gecikme varken öldürme kamerası tekrarları mevcut olaylarla senkronize olmuyordu.
 • Düzeltildi –Bir kalkanla dönüş yaparken 1. kişi ile 3. Kişi arasında uyumsuzluk oluyordu.
 • Düzeltildi –Kalkan kullanan bir Operatör olarak yavaşça dönerken ses çıkıyordu.
 • Düzeltildi –Kalkan kullanan Operatörler yatma özelliğini istismar ederek kurşunlardan gelen hasarı engelliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular yüksek FPS sırasında yatma/ayakta durma duruşları arasında hızlıca geçiş yapmak için makro girişlerini kullanıyor veya çömelmeye basılı tutuyordu.
 • Düzeltildi –Bir Savunan, Takviye eylemine başladığında ve sürekli olarak yarıda kestiğinde oturumdaki oyuncuların FPS’si düşüyordu.
 • Düzeltildi –Yivsiz tüfekler duvardaki kalasları kusursuz şekilde kırmıyordu.
 • Düzeltildi –Zemine yerleştirilen Uzaktan Patlayıcılar altındaki oyuncuyu öldürüyordu.
 • Düzeltildi –Silah değiştirme animasyonu etkinleştirildikten hemen sonra depar atıldığında değişim eylemini engelliyordu.
 • Düzeltildi –Halatta yukarı-aşağı hareket etmek, saldırana avantajlı bir açı sağlıyordu.
 • Düzeltildi –Saldıranlar, cihaz yok edildikten ve tekrar kurulduktan sonra oluşan elektrik veren alanın yanında durmalarına rağmen elektrik hasarı almıyordu.
 • Düzeltildi –Elektrik video efekti yok edilemez duvarların içinde giriyor ve hasar veriyordu.
 • Düzeltildi –Duvarlara kurulan Operatör cihazları, elektrikli dikenli tel ile duvarın ardından yok edilebiliyordu.
 • Düzeltildi –Kurulabilir kalkana elektrik verildiğinde dinamik iç içe geçme gerçekleşmiyordu.
 • Düzeltildi –Bir cihaz tutarken DBNO durumuna gelen ve hayata döndürülen oyuncular ADS’ye gidene kadar ateş edemiyordu.
 • Düzeltildi –Yüksek gecikmeye sahip oyuncular karşı imha yaparken veya zırh alırken bazen hareket edebiliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular el bombası atarken fırlatma animasyonunu yarıda kestiklerinde bomba bazen yine de patlıyordu.
 • Düzeltildi –DBNO kanamasından ölündüğünde TDA, TK doğrulama komutu olmadan etkinleşiyordu
 • Düzeltildi –Kontrol edilemeyen cihazlar (Smoke, Ash vb.) TDA etkin durumdayken tersine hasar vermiyordu.
 • Düzeltildi –TDA, özel çevrimiçi oyunlarda karşılaşma ayarlarından etkinleştirilebiliyordu.

Operatörler

ALIBI
 • Düzeltildi –Kurulabilir cihazlar Alibi’ın Prizma Hologramına kurulabilir.
 • Düzeltildi –Alibi’ın Prizma Hologramı, yüksek yapılarda yere yatıldığında bazı yerlerde yok oluyordu.
ASH
 • Düzeltildi –Delici mermiler, Kaid’in Rtilla pençesinden sektikten sonra hasar vermiyordu.
BANDIT
 • Düzeltildi –Yok edilen bir güçlendirilmiş duvara bir Bandit cihazı yerleştirildiğinde elektrik efekti duvarın eskiden olduğu yerde görünmeye devam ediyordu.
 • Düzeltildi –Bandit, Kulüp Binasındaki Striptiz Kulübünün Kuzey duvarına elektrik veremiyordu.
BUCK
 • Düzeltildi –Hereford üssündeki tahta çerçeveler, Buck’ın Maymuncuğu ile çok zor yok ediliyordu.
CLASH
 • Düzeltildi –Saldıranlar, Clash’in kalkanının içine tuzaklı mayın kurabiliyordu.
ELA
 • Düzeltildi –Saldıranlar, farklı bir Operatör tarafından açılan bir deliğe Grzmot Mayını yerleştirildiğinde hasar almıyordu.
FINKA
 • Düzeltildi –Oyuncu, takviye kullanımı sırasında bağlandığında Adrenalin Patlaması etkisi gerçekleşmiyordu.
GLAZ
 • Düzeltildi –Glaz’in termal dürbünü, öldürme kamerası izlendikten sonra kurşun geçirmez kamerada etkin kalmaya devam ediyordu.
GRIDLOCK
 • Düzeltildi –Gridlock’ın Trax İğneleri birçok yerde, yerleştirildikleri nesne yok edildiğinde havada durmaya devam ediyordu.
 • Düzeltildi –Gridlock’ın cihazı, bazı haritalarda sınır dışı alanlara fırlatıldığında yok olmak yerine geri sekiyordu.
MIRA
 • Düzeltildi –Oyuncular Casus Aynalara atlayabiliyordu.
 • Düzeltildi –Casus Aynalar duvarların tepesine yerleştirilebiliyordu .
LESION
 • Düzeltildi –Rehineler, bağlantısı kopmuş bir Lesion’a ait GU mayını tarafından öldürüldüğünde Hayata Döndürmeyi Engelleme moduna giriyordu.
 • Düzeltildi –Saldıranlar, dronlara erişirken veya izleme cihazlarını kullanırken Gu iğnelerini kaldırabiliyordu.
MAVERICK
 • Düzeltildi –Patlayan alev atar, halatı kullanırken elektrikli güçlendirilmiş duvardan gelen elektrik hasarını engelliyordu.
 • Düzeltildi –Suri alev atarı bazı haritaların kapaklarında görülebilir delikler açmıyordu.
MOZZIE
 • Düzeltildi –Haşere tarafından kontrol edilen dronlar, haritalarda çeşitli konumlarda sinyali kaybediyordu.
 • Düzeltildi –Alan etkili haşere yerleştirme efektleri Haşere/yüzey yok edilse bile görülebilir kalıyordu.
 • Düzeltildi –Mozzie tarafından çalınan ilk dron, dronu çalınan Saldıran ikinci bir dron yerleştirdiğinde yok olabiliyordu.
 • Düzeltildi –Mozzie’nin Haşeresi tarafından hacklenen dron görünmez oluyordu.
 • Düzeltildi –Haşere tarafından hacklenen bir dronun dış hatları Casus Aynaların ve Maestro’nun Kem Gözünün ardından görünmüyordu.
 • Düzeltildi –Mozzie tarafından kontrol edilen Dronun ışık efekti JIP sonrasında yanlış renkte görüntüleniyordu.
NOMAD
 • Düzeltildi –Havalı İğneler, evdeki DIŞ Arka Veranda veya DIŞ Ön Verandanın tavanına yerleştirildiğinde püskürtme etkisi etkinleşmiyordu.
SLEDGE
 • Düzeltildi –Balyoz hiçbir aracın camını kıramıyordu. Artık oyundaki arabaları tahrip edebilir.
VIGIL
 • Düzeltildi –Dron tespit ışığı, Vigil'ın cihazı artık etkin olmasa bile saldıran dronların üzerinde beyaz renkte görünüyordu.
YING
 • Düzeltildi –Bir Candela fırlatıldığında, yere yeterince çabuk ulaşmazsa cihaz havada patlıyordu.
 • Düzeltildi –Düşerken veya atlarken Candela fırlatılamıyordu.

Bölüm Tasarımı

 • Düzeltildi –Villadan önce tüm haritalarda kullanılan pencere camının yansıtma özelliği yoktu. Tüm haritalardaki pencerelerin tutarlı olması için güncelleme yaptık. Artık camdan bakarak saçlarınızı düzeltebilirsiniz.
 • Düzeltildi –Haritalarda ışıklandırma sorunu vardı.
 • Düzeltildi –Tüm haritalarda ayrıntı seviyesi sorunu vardı.
 • Düzeltildi –Çeşitli Operatörlerin, cihazların, dronların ve nesnelerin tüm haritalardaki iç içe geçme sorunları vardı.
 • Düzeltildi –Çeşitli harita bölgelerinde Nitro Patlayıcıların/patlayıcıların patladığında hasar vermeme veya hasarın engellenmesi sorunu vardı.
BANKA
 • Düzeltildi –Dronlar, Bankadaki DIŞ Plazanın pencerelerinden duvarlara yerleştirilebiliyordu.
 • Düzeltildi –Dronlar, Banka Lobisinin sütunları arasına yerleştirilebiliyordu.
 • Düzeltildi –Bankadaki DIŞ Garaj Çatısının sağ duvarında halat kullanma komutu yoktu.
HUDUR
 • Düzeltildi –Oyuncular, Huduttaki Merkezi Merdivenlerde bulunan iskeleye çıkabiliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular, Huduttaki DIŞ Vadi konumunda haritadan düşebiliyordu.
KÖŞK
 • Düzeltildi –Köşkte, uyumsuz DIŞ kaya ve ağaç hit box’ları (isabet kutuları) hasarı engelleyebiliyor veya cihazların geri sekmesine sebep olabiliyordu.
 • Düzeltildi –Dronlar, köşkte bazı kalasların içinde saklanabiliyordu.
 • Düzeltildi –Dronlar, Köşkteki K1 Büyük odada bulunan ateşin içinde saklanabiliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular K2 Ana Yatak Odasında şöminenin içine atlayabiliyordu.
 • Düzeltildi –Bazı cihazlar, Köşkteki K1 Ganimet Odasında bulunan erişilemez alanların üzerine kurulabiliyordu.
KULÜP BİNASI
 • Düzeltildi –Dronlar, Kulüp Binasının bodrumundaki metal kirişin içinden geçebiliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular, Kulüp Binasındaki B Mühimmat Odasında bulunan silah dolabının üzerine atlayıp cihaz yerleştirebiliyordu.
 • Düzeltildi –Kulüp Binasındaki K2 İnşaatta tahta kalasların üzerine yerleştirilen kurşun geçirmez kameralar alınamıyordu.
 • Düzeltildi –Kulüp Binasındaki bazı nesneler bomba hasarını ve göstergelerini engelliyordu.
 • Düzeltildi –Kulüp Binasındaki K1 Mutfağın zemini yok edildiğinde B Kaçış Tüneline bakan bir görüş açısı elde ediliyordu.
 • Düzeltildi – Domuzları tutan zincirlere ateş edildiğinde kan efekti görülebiliyordu. Zincirler kanamaz, sadece domuzlar kanar.
KONSOLOSLUK
 • Düzeltildi –Dronlar, Konsolosluktaki K2 Balkonun duvarının ardını görebiliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular, Konsolosluktaki Ayaklanma Barikatının üzerinde depar atarken gecikme yaşayabiliyordu.
 • Düzeltildi –Konsolosluktaki K2 Yönetim Ofisinde, duvarlar başka duvarların ardından güçlendirilebiliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular, Konsoloslukta yeni doğan oyuncuları öldürmek için kurulabilir kalkanları kullanarak atlayabiliyorlardı.
 • Düzeltildi –Savunanlar, Konsoloslukta K2 ana merdivenlerden DIŞ benzin istasyonundaki dirilme noktasını görebiliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular, Konsoloslukta K2 Banyodayken çatının ardını görebiliyordu.
 • Düzeltildi –Konsolosluktaki, B Garajında beyaz minibüsün arkasında görünmeyen bir çarpışma meydana geliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular, Konsolosluktaki K1 Ana Merdivenlerin tavanından dron atabiliyordu.
FAVELA
 • Düzeltildi –Faveladaki İÇ mutfaktaki yemek kaplarının hit box (isabet kutusu) uyumsuzluğu sorunu vardı.
HİSAR
 • Düzeltildi –Oyuncular, atladıktan sonra Hisardaki K1 Oturma Odasında bulunan şöminenin üzerine düşüyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular, Hisardaki K2 Yatakhanesinde bulunan ranzanın üzerine imha cihazı yerleştirebiliyordu.
 • Düzeltildi –Patlama hasarı, Hisardaki K2 Banyonun imha edilemez Doğu duvarından geçiyordu.
HEREFORD ÜSSÜ
 • Düzeltildi –Oyuncular, İmha Cihazı Hisardaki DIŞ Atış Poligonunda bulunan kum torbalarının arasına düştüğünde alamıyordu..
EV
 • Düzeltildi –Savunanlar, Evdeki K1 Yemek Odasında bulunan sandalye ile komodinin arasına saklanabiliyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular, Evin DIŞ Yan Caddesindeki platformun içinden geçerek hasar alabiliyordu.
KAFE
 • Düzeltildi –Bir sürü şey. Kafe düzenlemesine bakın.
KANAL
 • Düzeltildi –Dronlar, Kanaldaki inşaat alanının güneydoğu çitlerine yaklaşınca yok oluyordu.
OREGON
 • Düzeltildi –Oregon Kazan Dairesinde ses dağılma sorunu vardı.
 • Düzeltildi –Oregonda Operatörlerin sıkışmasına sebep olan çarpışma sorunları vardı.
 • Düzeltildi –Oregondaki bodrumda, Savunanlar bazı bölgelerde dışarıdan tespit edilebiliyordu.
AVUSTRALYA ÇÖLLERİ
 • Düzeltildi –Avustralya Çöllerindeki DIŞ Motel Balkonunun pikselleri otomatlardan görünüyordu.
UÇAK
 • Düzeltildi –Oyuncular, DIŞ Gıda Bölümündeki çarpışmalar sırasında atlayarak Uçağın tepesine çıkabiliyordu.
GÖKDELEN
 • Düzeltildi –Oyuncular Gökdelenin tepesindeki kuleye tırmanabiliyordu.
EĞLENCE PARKI
 • Düzeltildi –Oyuncular, Eğlence Parkındaki K2 Ray Alanında atlayarak trenin tepesine çıkabiliyordu.
KULE
 • Düzeltildi –Bazı patlamaların ses efekti, Kulenin K1 Orta Koridorunun duvarlarında patlatıldığında ses çıkarmıyordu.
VİLLA
 • Düzeltildi –Villadaki B Eski Ofisteki bir boşlukta bulunan kemerden hedef görülebiliyordu.

Oyun Modları

 • Düzeltildi –Bir Terörist Avı karşılaşmasının ardından sunucuyla olan bağlantı kesiliyordu.
 • Düzeltildi –YZ, PVE olsa bile savaş esnasında Alibi’ın Prizmasını öncelikli hedef alıyordu.
 • Düzeltildi –Yeni oyuncular çevrimdışıyken Özel Oyunlara erişebiliyordu fakat Yerel düğmesi çalışmıyordu.

Kullanıcı Deneyimi

 • Düzeltildi –Bazı takımlarda sesli sohbet tutarlı şekilde çalışmıyordu ve mikrofon çıkışı puan tablosunda görüntülenmiyordu.
 • Düzeltildi –Tüm silahlar için TAN Holografiği, BLACK Holografiği olarak değiştiriliyordu.
 • Düzeltildi –Çaylak eldiveninin rengi değiştirildi ve dikiş yerlerinin görülebilirliği artırıldı. Çaylak daha iyi bir terzi bulmuş olmalı.
 • Düzeltildi –4K görünümdeyken pencereli ekrandan tam ekrana geçiş yapıldığında oyun içi ADS ve menü arayüzü çökebiliyordu.
 • Düzeltildi –Ubisoft club düğmesi, Uplay arayüzü mücadele bölümünü açmıyordu.
 • Düzeltildi –Bir Outbreak eşyası aldıktan sonra normal bir eşyaya geçiş yapıldığında Outbreak koleksiyon künyesi tüm üniformalarda kalmaya devam ediyordu.
 • Düzeltildi –Genel duyuruların rengi beyaz yerine turuncuydu.
 • Düzeltildi –Silah görüşlerindeki yeşil ışık hatalı görünüyordu.
 • Düzeltildi –Kalkanlar, çökme durumundayken düştüklerinde Operatörle iç içe gibi görünüyordu.
 • Düzeltildi –Saldıranlar, Kurulabilir bir Kalkanın yanındayken halat kullandıklarında duvarın içine giriyor gibi görünüyordu.
 • Düzeltildi –Oyuncular, birinci kişi bakış açısındayken kurulabilir bir kalkan attıklarında kapı çerçevesinin içine giriyor gibi görünüyordu.
 • Düzeltildi –Tuzaklı Mayın lazerleri, belirli açılardan bakıldığında yok oluyordu.
 • Düzeltildi –Kullanıcılar bariyer yerleştirmeye çalışırken yere yatma eylemini üst üste kullandıklarında barikat animasyonu başlıyor fakat ilerleme çubuğu olmamakla birlikte bu eylem durdurulamıyordu.
 • Düzeltildi –Haritalardaki çeşitli alanlarda Nitro patlayıcılar metal veya engellenmiş pencerelerde patlatıldıklarında ses çıkarmıyordu.
 • Düzeltildi –Dron sesleri, oturumdaki diğer oyuncular için duyulamaz haldeydi.
 • Düzeltildi –Koşma ve yürüme ses efektleri aynı şekilde duyuluyordu.
 • Düzeltildi –Dron havada yok edilse bile Dron düşme ses efekti oynatılıyordu.
 • Düzeltildi –Bazı cihazlar değiştirilirken ses oynatılmıyordu.
 • Düzeltildi –Kalkan çıkarma ses efekti, merdiven çıkılmaya başlandığında dağılıyordu.
 • Düzeltildi –Elit kaplamalarda, ana menüdeyken müzik birkaç saniye daha oynatılmaya devam ediyordu.
 • Düzeltildi –JIP tamamlandıktan sonra Operatörler dronları kullanıyor olmalarına rağmen ellerinde tutuyordu.
 • Düzeltildi –Yere yatma ve kalkma eylemlerinde 1. Ve 3. Kişi bakış açılarında farklı animasyonlar oynatılıyordu.
 • Düzeltildi –Uzaktan patlayıcı animasyon geçişleri, yerleştirme sırasında gösterilmiyordu.
 • Düzeltildi –Operatörler yatarken veya aşağıya bakarken bilekleri ters dönüyordu.
 • Düzeltildi –Merdivenden kayarken her iki kolda yok oluyordu.
 • Düzeltildi –Raunt öncesinde, yükleme ekranı sırasında rastgele atanan bir İmha Cihazı simgesi görüntüleniyordu.
Yama notlari eki