Mag-NET Sistemi ve DH Patlayıcı Mızrak – AR-GE raporu

07.11.2019 12:00

Mag-NET Sistemi ve DH Patlayıcı Mızrak – AR-GE raporu


Harry -

Benden aramıza en son katılan çaylakların yanlarında getirdiği teknik donanımı incelememi istedin. Araştırmamın yarısındayken ise tarafıma bir ihtarname ulaştırıldı. Bunun öncesinde öğrenebildiklerim ise şunlar.

. Mag-NET Sistemi bir nesneyi yakaladığı zaman veya dış koruyucu kasası belli bir oranın üstünde yerinde oynatıldığı zaman kendini imha eden otomatik bir devreye sahip. Son denememizde patlama yaşanmadan %37 seviyesine ulaştık. Daha fazla örnek için bir başvuruda bulundum ama bunların elime ulaşacağını zannetmiyorum.

. Ortaya çıkardığımız şey ise Capitão’nun Boğucu Okları ve, ilginç biçimde DH Patlayıcı Mızrak da dahil olmak üzere her türlü mühimmatı etkilediği oldu (bknz. aşağıda). Patlamadan önce mühimmatı (el bombası, delici mermi vb.) kendi pozisyonuna çektiği göz önüne alındığında, Mag-NET Sistemi biraz daha gözü kara bazı Operatörlerimiz için öngörülemeyen bir zorluk teşkil edebilir. Kısacası, eğer yakınlarda zekice yerleştirilmiş bir Mag-Net varsa kendilerini havaya uçurabilirler. Operatörlerimizi sistemi kurmadan önce istihbarat toplamaya teşvik etmekten başka yapabileceğimiz pek bir şey yok (geçmiş yıllarda bunun ne kadar işe yaradığını ikimiz de biliyoruz).

DH Patlayıcı Mızrak ise bir diğer ilginç konu. Biyometrik bir kilit başlangıçta tüfeği kullanmamı engelledi, ancak sahibi testlerimizi denetlemesi ve sonuçlarımızı incelemesi şartıyla cihazı bizim için etkinleştirmeyi kabul etti. Okumaya devam ederken bunu aklınızda tutun.

Mızrağın gücü bünyesindeki yaydığı patlamada ve adının kısaltmasında yatıyor (DH, Hinduizm’deki temel kavramlardan biri, pek sıradan değil). İzdüşüm noktasından neredeyse düzlemsel olana kadar kaplanan patlama yarıçapındaki yakalanan herkes için ciddi bir risk oluşturmadan yakındaki aletleri parçalamak için yeterli. Dediğim gibi, Mag-NET ayrıca Mızrağı amaçlanan hedefinden uzağa çekebilir, ya tim desteğini koruyabilir ya da kötü bir şekilde yerleştirilmişse, onu yok edebilir.

Bu iki cihaz arasındaki etkileşimin önemi ve amacı, söyleyebileceğim kadarıyla; sahayı beklenmedik şekillerde istikrarsızlaştırmak. Sonuç olarak, Operatörlerin kendileri düşman safları arasındaki kaosa özellikle duyarlı olduklarını ve bunu kendi menfaatlerine kullanabildiklerini kanıtlamışlardır. Bunun bizim eğitim çalışmalarımız için ne anlama geldiği üzerine spekülasyon yapmayacağım. Bana sınırsız erişim sağla. O zamana dek, elim kolum bağlı.

-- Uzman Elena “Mira” María Álvarez, Rainbow AR-GE Yöneticisi


10 Kasım günü Shifting Tides Operasyonu’nun Tokoname’deki Profesyonel Lig sırasındaki tanıtımı için Rainbow Six Twitch kanalımızı ziyaret edin.

Önerilen

YENİ OYUN İÇİ ETKİNLİK: LA CASA DE PAPEL

Banka’da gerçekleşen bir olay var. Biri rehine alındı ve onun güvenliğini sağlamak sana düşüyor. Vurgun devam ediyor ve tansiyon her geçen dakika artıyor.

19.11.201909:00 AM

Read more

Geliştirici Blogu: Uzuv Delme Sistemi

Y4S4’te Rainbow Six Siege’de, mermilerin karakter modellerini delişini değiştiriyoruz. Yeni sistem atışların etkisini arttırmayı ve merminin nereye atılması gerektiği konusunda rehberlik etmeyi hedefliyor.

13.11.201912:00 PM

Read more